TİM Başkanı: Türkiye’de Kriz Yok! Rekor İhracat Var!

Google Haberlere Abone Ol:

Kısa adı TİM olan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye’de ekonomik kriz olmadığını, ihracatta sürekli artış sağlandığını söyledi.

İhracatta Rekorlar Kırılıyor

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de herhangi bir ekonomik kriz olmadığını, tam tersine ülkemizin yaptığı ihracat rakamının 1.5 yılık süreçten bu yana sürekli olarak artış sağladığını, son 7 aydan beri gerçekleşen ihracat rakamlarında da çift hanelere ulaşıldığını, bu alanda rekorlar kırılmaya başlandığını söyledi.

2018 Yılında Yüzde 5.5 Büyüme Bekleniyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracat alanında Türkiye’nin rekorlar kırmaya başladığını, son 7 ayda ihracattan elde edilen oranların çift haneli rakamlara yükseldiğini, belirtildiği gibi Türkiye’de ekonomik bir kriz durumunun olmadığını, aksine ihracatın arttığını, ülkenin 2017 yılında yüzde 7.4 oranında büyüme kaydettiğini, 2018 yılı ile ilgili de yüzde 5.5 oranında büyüme beklentisi olduğunu söyledi.

19 Firmaya 23 Proje için Destek Sağlandı

TİM Başkanı Büyükekşi, bir ülkenin ihracat sağlayabilmesi için öncelikle üretimin yapılması gerektiğini, süper teşvik olarak nitelenen Proje Bazlı Yatırım Teşvik Sistemi’nin dahilinde desteklenecek olan projelerin önemli olduğunu vurguladı. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 23 projeye teşvik verildiğini açıklandığını, 19 ayrı firmaya 23 proje için teşvik verildiğini, bu projelerden cari açığa 19 milyar dolarlık katkının sağlanmasının beklendiğini, bu rakamın 6 milyar dolarlık kısmının ihracat olumlu yansımalarının olmasının da beklendiğini de belirtti.

Devlet İhracatçıları Destekliyor

Devlet tarafından ihracata dayalı olan yatırımların desteklendiğini de söyleyen Mehmet Büyükekşi, Türkiye’nin gelişiminin sürdürülebilir olması için kesinlikle ihracat olması gerektiğini, ihracatın da üretim, büyüme, istihdam ve refah anlamına geldiğini, Türkiye’de üretim yapan sanayicilerin sadece yurtiçi piyasalarda değil yurtdışı piyasalarda da var olması konusunda devlet tarafından destek verildiğini de ifade etti.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...