Güncel 2020 Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri

0

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankaları arasında bulunan Türkiye İş Bankası çalışma saatleri de en çok merak edilenler arasında yerini alıyor. Kredi, kredi kartı, bankacılık işlemleri için banka çalışma saatlerinin bilinmesi, zamandan tasarruf için önemlidir. Her bankanın kendi özelinde çalışma zamanları bulunur.

Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri

Hepimizin en çok arattığı soru bankalar kaçta açılıyor sorusu. Bilmemiz gereken her bankanın kendi özelinde kuralları var. Standart bir uygulama olsa da bankalar inisiyatif kullanabiliyor. Bankaların öğle tatilleri ya da bankaların kapanış saatleri farklı olabiliyor.

Türkiye İş Bankası çalışma saatleri ise sabah saat 09.00’da başlıyor. Bazı bankalar 08.30’da, bazıları ise 09.30’da mesaiye başlayabiliyor. 09.00’dan sonra öğle arası paydosu veriliyor. Bu 12.30’da başlıyor. Yani öğlen bankaya gidecekseniz bankalar ne zaman öğle arasına çıkıyor cevabını bilmeniz gerekir. Öğle arası paydosu 1 saat devam ediyor. Bu vakitte hiçbir bankacılık işlemini gerçekleştiremezsiniz. 13.30’da ise öğleden sonraki banka mesai saatleri başlıyor. Bu mesainin son bitiş zamanı ise 17.30 olarak belirlenmiş. Yine bazı bankalar 17.00, bazı bankalar ise 16.30’da banka kapanışını yapıyor.

Türkiye İş Bankası mesai saatleri içinde tüm bankacılık işlemleri yapılıyor. Mesai saatleri dışında ise sırasını almış ve banka içinde olan müşterilerin işlemlerine devam ediliyor. Yani sıranızı almış ve banka içinde bekliyorsanız banka 17.30’da da kapansa işlem sıranızın gelmesini bekleyebilirsiniz. Ancak sıranızı alıp dışarı çıktıysanız ne yazıkki işlemler bir sonraki gün yapmanız gerekir.

Bazı bankacılık işlemleri şubelerden dışında, internet ve mobil uygulama üzerinden de yapılıyor. Bunun için illa da bankaya gitmenize gerekte yok. EFT, havale, kredi ödemesi, kredi taksit tarihinin değiştirilmesi, elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası ödemeleri bankacılık uygulamalarından yapılabiliyor. Hatta bazı bankalar internetten kredi başvurusu yapılan kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalara başvurular için de banka çalışma saatleri takibi yapmanıza gerek kalmıyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.