Ana SayfaEkonomiKanal İstanbul’a Güney Koreli Dev Firma Talip Oldu!

Kanal İstanbul’a Güney Koreli Dev Firma Talip Oldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’nin en büyük projelerinden Kanal İstanbul’a Güney Koreli inşaat devi firma talip oldu.

Kanal İstanbul’u Güney Koreliler Yapmak İstiyor

Kanal İstanbul adlı projenin Türkiye’nin mega projelerinden olduğu biliniyor. Kanal İstanbul’un inşaatına Güney Koreli dev inşaat firması SK Engineering & Construction talip oldu. Merkezi Güney Kore’de olan inşaat firması SK Engineering & Construction’un Başkan Yardımcısı Seung Soo Lee ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüştü. Erdoğan’ın Güney Kore ziyareti sırasında bu görüşmenin yapıldığı, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae – in’in de Kanal İstanbul projesine destek vermekten memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Erdoğan Davet Etti Biz Kabul Ettik

SK Engineering & Construction’un Başkan Yardımcısı Seung Soo Lee tarafından yapılan açıklamada 1915 Çanakkale Köprüsü ve Avrasya Tüneli gibi projelerde yer alarak Türkiye’deki projeler hakkında deneyim sahibi olduklarını, Kanal İstanbul’un hem değer açısından, hem de önem bakımından çok büyük bir proje olduğunu, diğer ortakları ile beraber Türkiye’deki büyük projelerde yer almaya devam ettiklerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bahsi geçen bu proje ile kendilerine teklif getirdiğini, liderlerinin de kabul ettiğini, bu durumda firma olarak kendilerine iş düştüğünü, Türkiye’de deneyimlerinin olduğunu, beklemelerinin nedeninin sadece Kanal İstanbul’a dair tüm detayların açıklanması olduğunu söyledi.

Kanal İstanbul Güzergahındaki Araştırmalar Sürüyor

Detaylar netleştikten sonra Kanal İstanbul’un inşaatında yer almak istediklerini de söyleyen Seung Soo Lee, bu projeye liderlik etmek istediklerini de söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ve çılgın proje olarak nitelediği Kanal İstanbul dahilinde Küçükçekmece gölü – Sazlıdere Barajı – Terkos’un doğu kısmını takip eden yaklaşık uzunluğu 45 kilometre olan alanda sürdürülen jeoteknik ve jeopolitik araştırmalardan sonra yöntemler ve teknikler netleşecek ve projenin inşaat aşamasına geçilebilecek.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,206TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.