Anasayfa Ekonomi Ziraat Bankası, Konut Kredisi Faiz Oranlarını Yüzde 0,98’e Çekti!

Ziraat Bankası, Konut Kredisi Faiz Oranlarını Yüzde 0,98’e Çekti!

Gayrimenkul Sektörü’nün temsilcileri, Ziraat Bankası’nın konut kredilerinde yaptığı 500.000 TL 10 yıl vadeli konut kredilerinde faiz oranını yüzde 0,98’2 düşürmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım:

Hükümetin aldığı kararın çok akıllıca ve doğru bir karar olduğunu söyleyen Durbakayım, kamu bankaları ile yapılacak olan kampanyalarda faiz sübvansiyonunun hem gayrimenkul sektörünü hem de bunun devlete fazlasıyla geri dönüşü olacağını söyledi.

Kamu bankalarının yapacağı konut kredisi faiz oranları indirimi ile yaklaşık olarak 7-8 milyar lira değerinde konut satışları gerçekleştirmeyi beklediklerini söyleyen Durbakayım, yalnızca yüzde 3’ünün tapu harcına mahsuben devletin kasasına 200 milyon lira getireceğini, konut satışlarından elde edilecek olan KDV’yle beraber devletin kazanacağı gelirin minimum 500 milyon lira değerinde olacağını, fakat en önemli katkının da sektöre sağlayacağı sinerji ve genele yaygın katma değer olacağını söyledi.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranında Büyük İndirim!
100.000 TL Daha Az Ödeyeceksiniz!

AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu:

Bugüne kadar devamlı olarak konut kredisi faiz oranları için indirim yapılması konusunda konuştuklarını söyleyen Tavukçuoğlu, faizlerin yüzde 1,35’e kadar yaklaştığını, durum böyle olunca da sektörde durgunluk yaşanmaya başladığını, konut fiyatlarının düşüp düşmeyeceği, faizlere indirim gelip gelmeyeceği konusunda sürekli kafalarında soru işaretlerini bulunduğunu, ev almak için sürekli temkinli yaklaşan kişiler konut kredisi faiz oranları indiriminin çok iyi olduğunu, sektörün daha da hareketlenmesi için faizlerin yüzde 0,60, yüzde 0,70’lere kadar düşürülmesi gerektiğini söyledi.

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal:

Hükümetin seçimden önce aldığı ekonomik önlemlerin gayrimenkul sektörünün yüzünü güldürdüğünü söyleyen Akbal, KDV oranlarının yüzde 18 seviyesinden yüzde 8 seviyesine, tapu harçlarının ise yüzde 4 seviyesinden yüzde 3 seviyesine düşürülmesine ek olarak konut kredisi faiz oranları indirimi ile sektöre çok fazla hareket geleceğini söyledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,579BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,218TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,553TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler