Ana SayfaKariyerBiz Sizi Daha Sonra Ararız Deme Sorunsalı

Biz Sizi Daha Sonra Ararız Deme Sorunsalı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Birçok şirket iş alımlarının sonucunda olumsuz olarak dönüş yapacağı kişilere biz sizi daha sonra ararız diyerek nazikçe iş görüşmesini sonlandırmaktadır. Genellikle ilk izlenim ve mülakat esnasında vereceğiniz cevaplar karşısında şekillenen bu iş görüşmelerinde yapacağınız birkaç küçük dokunuş ile beraber bu can sıkıcı problemden kurtularak kariyer planlaması konusunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Özellikle banka mülakatları esnasında sıkça yaşanan bu problemi çözmek için aşağıda yapılması gereken birkaç küçük maddeyi sıraladık.

Samimi Bir Gülümseme İyi İzlenim Bırakır

İş görüşmesine giderken, içeri girdiğiniz ilk an samimi ve sıcak bir gülümseme karşınızda bulunan kişiye hem güven hem de samimi bir ortam hissiyatı verir. Böylece ilk izlenim konusunda avantaj puanını kapmış olursunuz.

Tokalaşmanız Sağ El ile Olsun, Güven Versin!

Odaya gülümser bir şekilde giriş yaptıktan sonra kendinizden emin ve standart adımlarla insan kaynakları heyetine yaklaşarak sağ el ile tokalaşın. Tokalaşmanız esnasında eliniz dik, parmaklarınız bitişik olsun. Orta sıklıkta sıkarak gülümsemenizi bir kademe arttırabilirsiniz. Sonrasında size gösterilen yere oturun.

Fazla Laf Yalansız Olmaz Demişler

İş görüşmesinde konuşurken laflarınızı fazla uzatmamaya çalışın. Unutmayın ki sizin gibi başka birileri ile de mülakat yapan insan kaynakları birimi genellikle aynı cevapları duyuyorlar. Gerçekten farklı bir cevabınız yoksa anlatacağınız çoğu şey heyet için standartlar bütünüdür. Ayrıca lafı fazla uzatmanız hem doğruluk oranını düşürürken hem de heyecan yapmanıza neden olur.

Göz Temasından Kaçınmayın

İnsan kaynakları birimi ile mülakat yaparken görüşme esnasında gözlerinizi kaçırmanız sizin için olumsuz bir izlenim yaratacaktır. Verdiğiniz bilgilerin doğruluğu sorgulanıp, işe gerçekten sıcak bakıp bakmadığınız ya da iş hakkında bilginiz sorgulanacaktır. Bu nedenle konuşurken veya dinlerken göz temasından kesinlikle kaçınmayın. Kaçındığınız her an sizin için olumsuz olacaktır. Bu maddeleri düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman görüşmenin kişinin bilinçaltında farkında olmayacağı şekilde olumlu etki bıraktığı ve biz sizi daha sonra ararız demelerinden büyük oranda kurtardığını unutmayın.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.