Güncel 2020 Halkbank Çalışma Saatleri

Halkbank çalışma saatleri ile ilgili tüm detaylar Bankaciyim.net'te!

0

Türkiye’nin kamu bankaları arasında bulunan Halkbank Çalışma Saatleri en çok merak edilen, aratılan sorular arasında. Banka şubelerine gidip işlemlerini halletmek isteyen, bankaların açık olduğu saatleri kaçıranlar için gidilen yol tam bir eziyet.

Halkbank Çalışma Saatleri

Bankaların çalışma saatleri genel olarak incelendiği zaman birbirine benzer olduğu görülmekte. Sadece bir banka yarım saat daha erken ve daha geç açılıyor ya da kapanıyor. Yarım saat kısa bir zaman görünse de hele ki bu gün cumaysa tüm bankacılık işlemleri pazartesiye sarkıyor. Pazartesiyse haftanın ilk iş günü olması nedeniyle de eziyete dönüşüyor.

En çok merak edilen Halkbank çalışma saatleri sabah 09.00’da başlıyor. Sabah 09.00’da gidip, işlem sıranızı alabilir, erkenden tüm işlemlerini bitirebilirsiniz. Halkbank mesai saatleri bitişi ise 17.00 olarak belirlenmiştir. Bankaların kapanış saatleri farklılık gösterebiliyor. Bir banka 17.00’de mesaisini sonlandırırken, bir diğeri 16.30’da, bir diğeri ise 17.30’da sonlandırabiliyor. Yani bankaların çalışma saatleri kendi özelinde değişebiliyor.

Halkbank Öğle Arası Tatili Saat Kaçta?

Halkbank öğle arası tatili 12.30’da başlıyor. Eğer sabah sıranızı almış ve sıranız gelmemişse, öğle arası tatilini sonrasını beklemeniz gerekiyor. Öğle arası bitiş saati ise 13.30 olarak belirlenmiştir. 1 saat öğle arası tatili yapan Halkbank, 17.00’a kadar işlemlerine devam ediyor.

Çok sayıda şubesi olan Halk Bankası çalışma saatleri hep aynıdır. Şubeler arası banka mesai saatleri farklılık göstermemektedir.

Bankaların Çalışma Saatlerini Kaçırmanız İşlemleri Yapmanıza Engel Değil!

Halk Bankası mesai saatlerinin 17.00’da sonlanıyor. Ancak bu saatlerde banka içinde bulunuyorsanız son işlem yapılana kadar banka çalışanları devam ediyor. Ancak 17.00’de kapı kapanıyor ve içeri alınmıyorsunuz.

İçeri alınmadığınız zaman ise pek çok işlemi Halkbank internet bankacılığı ile yapabilirsiniz. Kredi ödemesi, kredi taksit ödemesi, kredi kartı ödemesi, faturaları ödemesi, kredi kartı ekstresinin günün değişimi, kredi ve kredi kartı yapılandırma gibi pek çok bankacılık işlemini bankanın mobil uygulaması üzerinden ya da internet bankacılığı ile de banka şubelerine gitmeden yapmanız mümkün. Benzer şekilde Halkbank ATM’lerinden de pek çok işlem yapılıyor. Hiçbirini yapamadığınız durumda bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.