Ana SayfaEkonomiEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den Enflasyon İtirafı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den Enflasyon İtirafı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye ekonomisine dair önemli açıklamalar yaptı ve enflasyon oranı ile ilgili itirafta bulundu.

Türkiye’nin Elindeki Varlıklar Değerlendiriliyor

Nihat Zeybekci, son zamanlarda jeopolitik olayların ve Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmelerin hızlı yaşandığı bir süreçte olunduğunu, finans piyasalarında da önemli hareketliliklerin yaşandığını, ithalat ve ihracat dengelerinin bazı haberlerle speküle edildiğini, özel sektörün bu gelişmelerden olabildiğince az etkilenmesi için Türkiye’nin elinde bulunan varlıkların hepsinin değerlendirmeye alındığını söyledi.

Geçen Yıl Turizmde Büyük Darbe Yedik

Ekonomi Bakanı Zeybekci, ekonominin diğer dengelerinin de incelenmesi gerektiğini, 2016 yılının son çeyreğinden bu zamana kadar Türkiye ekonomisinde önemli olumlu gelişmeler yaşandığını, Türkiye’deki büyümenin artırılarak istihdamın çoğaldığını, işsizlik rakamlarının da aşağı çekildiğini, ancak ülkemizin geçen yıl turizmde önemli darbeye maruz kaldığını, bu yılki turizm rakamlarının 40 milyonun üzerine çıkacağının göründüğünü de söyledi.

Enflasyon Oranlarının Sebebi Dolar Kuru

Enflasyon oranlarında gelinen noktanın sebebinin döviz kuru olduğunu, enflasyonda istenen rakamlara gelemediklerini, Türkiye’nin milli gelirinin 900 milyar dolar olduğunu, Avrupa’nın da beşinci büyük ekonomisine sahip olduğunu, ancak dolar kurunda yaşanan gelişmelerden ekonominin olumsuz etkilendiğini, bunların ekonomimizi yıkamayacağını da belirtti.

İran Ne Kadar Güçlü Olursa Türkiye de O Kadar Güçlü Olur

İran’a uygulanan yaptırımlar ile ilgili de konuşan Nihat Zeybekci, Türkiye’nin İran’la ticaretine bu yaptırımlara rağmen devam ettiğini, bu gibi anlaşmalarda iki tarafından ortaklaşa imza attığını, imzalar çekilirken de karşı tarafın da konunun dahilinde olması gerektiğini, anlaşmaların tek taraflı bozulamayacağını, aksi halde bunun bir anlaşma olmaktan çıkacağını, buna rağmen bunda endişe edecek bir durum olduğunu düşünmediğini, diğer ülkelerin de aynı Türkiye gibi Amerika ile aynı görüşte olmadıklarının zaten görüldüğünü, bunun Türkiye için bir fırsat niteliğinde olduğunu, İran ne kadar güçlü olursa Türkiye’nin de o kadar güçlü olacağını da ifade etti.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.