Ana SayfaEkonomiBakan Mehmet Özhaseki’den İmar Barışı Açıklaması!

Bakan Mehmet Özhaseki’den İmar Barışı Açıklaması!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

İmar Barışından Gelen Kaynak Depreme Hazırlıkta Kullanılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki gündemdeki imar barışı yasa tasarısı hakkında konuştu ve bu projeden toplanan paranın depreme hazırlık çalışmalarında belediyelere sıfır faizli kredi olarak sağlanacağını açıkladı. Mehmet Özhaseki, imar barışından büyük bir para gelmesinin beklendiğini, buradan elde edilen kaynağın Türkiye’nin depreme hazırlık için yaptığı çalışmalarda kullanılacağını belirtti.

Bakan Mehmet Özhaseki Kayseri’de Konuştu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin trafiğinin rahatlatılması için Kocasinan Bulvarı üzerinde inşa edilen Fuzuli Katlı Kavşağı’nın açılışına katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Özhaseki, Kayseri haricinde birçok şehirde maalesef belediyelerin kaçak yapılaşmaya izin verdiğini, bu sebeple Türkiye’deki binaların yüzde 60’lık kısmının kaçak yapı olduğunu belirtti.

Vatandaşlar Mahkemelik Olmaktan Kurtulacak

Kaçak yapılaşmanın farklı pek çok sorunu da beraberinde getirdiğini de belirten Bakan Özhaseki, bu işi sonlandırmak için imar barışı kararını aldıklarını, ilgili kanunun geçtiğimiz akşam çıktığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onaylandıktan sonra Türkiye’deki vatandaşların yüzde 60’lık bölümünün devletle ihtilaflı olmak sorununu çözmüş olacağını, mahkemelik olmaktan da bu sayede kurtulacaklarını ifade etti.

Türkiye Nüfusunun Yüzde 71’i Deprem Bölgesinde Oturuyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki imar barışı ile belediyelerin rahatlayacağını, bu projeden elde ettikleri kaynağı kentsel dönüşümde kullanacaklarını, büyük miktarda paranın gelmesini beklediklerini, gelen bu kaynağın Türkiye’nin depreme dair çalışmalarında kullanılacağını, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğunu, Türkiye topraklarının yüzde 66’lık bölümünün birinci ve ikinci dereceden deprem kuşağında yer aldığını, nüfusumuzun yüzde 71’inin yani 60 milyona yakın kişinin deprem bölgelerinde oturmakta olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.