Anasayfa Ekonomi Uber mi? Taksi mi? Araştırma Sonuçları Açıklandı!

Uber mi? Taksi mi? Araştırma Sonuçları Açıklandı!

Hizmete girdiği ilk günden bu yana tartışmalara sebep olan Uber şimdi yeni bir araştırmayla gündeme geldi.

Çoğunluk Taksi Kullanıyor

Ünlü araştırma firması Barem Pazar Araştırma ve Danışmanlık’ın yapmış olduğu 432 kişilik bir araştırma sonucu ilginç sonuçlar elde edildi. Araştırma esnasında bahsi geçen kişilerin yüzde 73’ü ulaşım seçeneklerinde taksi kullanmaya devam ederken, yüzde 40’ı ise Uber seçeneğini denemiş. 18 ile 25 yaş gruplarındaki gençlerin yarısı Uber deneyiminden yararlanmış.

Fakat şu an için Uber kullanan birçok görüşmeci taksi deneyimini de yaşamış. Taksiyi tercih eden görüşmecilerin, yüzde 40’ının Uber ve diğer uygulamaları hiç kullanmadığını belirtiyor. Yaş yükseldikçe, Uber’e olan bakış açısı uzaklaşıyor. Bu durumda sonuç 35 yaş üzeri kişilerin ulaşım ile ilgili uygulamalara güvenmedikleri yönünde,

Taksiyi Tercih Sebebi Kolay Ulaşım

Araştırma şirketinin açıkladığı sonuçlara göre taksiyi tercih etme oranı kadınlarda erkeklere kıyasla daha yüksek olduğu görüldü. Yüzde 78 oranıyla kadınlar, erkeklerden daha çok taksi kullanımına yöneliyor. Bunun sebebi de güven duygusu ve taksiye ya da taksi duraklarına yakınlık olarak tahmin ediliyor.  Bir kesim görüşmeci acil durumlar da taksi tercih ederken, aciliyet olmayan, özel durumlarda Uberi kullanıyor.

Uber Kullananlar Memnun

Bir diğer araştırma da, Uber taksi deneyimini yaşamış olanların neredeyse hepsinin bu deneyimden memnun oldukları görülüyor. Neden memnun oldukları sorusuna da, konforlu bir ulaşım geçirdiklerini, şoförün nezaketini ve araç kullanımını, güvenli olmasını ve temizliğinden dolayı memnun oldukları yönünde cevap verdiler.

Taksici Ve Uber Tartışması

Yapılan araştırmaya göre taksici ve Uber tartışması konusunda bilgi sahibi olan kişilerin yüzde 79’u aldıkları hizmetin yeterli olduğunu ve taksicilerin davalarında haksız olduklarını savunuyor. Uber’i denemeyen kullanıcılar ise taksicileri savunuyor.

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,767BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,054TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,568TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler