17 Mayıs Perşembe Güncel Dolar Kuru ve Döviz Piyasasında Son Durum!

Rekoru yeniden yazan dolar kuru yeni güne yükselişle başladı. Serbest piyasada dolar 4,43 lira bandından açılırken, Euro güne yüzde 0,64’lük artışla başladı. Güncel döviz kurları ve piyasada son durum haberimizde…

Dolar Kuru Tarihi Zirveye Yeni bir Boyut Kazandırdı

Dolar kuru tarihi zirvesini yeniden yazdı. Kur dün 4,50 liranın üzerine çıkarak rekorda yeni bir sayfa açtı. Öğlen saatlerinde kaydedilen bu kur, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın açıklamasıyla yön değiştirdi. TCMB piyasalardaki sağlıksız fiyat oluşumlarının takip altında tutulduğunu belirterek, piyasalardaki hareketliliğe karşı gerekli tedbirlerin alınacağını açıkladı. İşte bu haber sonrasında dolar kuru 4,46 lira bandına geri döndü. Döviz piyasasını yakından ilgilendiren diğer bir gelişme ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TCMB Başkanıyla görüşeceği yönünde oldu. Piyasaya gelen bu haber dolar kurunu 4,41 lira bandına kadar çekti.

Sert bir yükseliş kaydeden dolar kuru vatandaşların da takibinden kaçmadı. Dünkü gelişmeler sonrasında herkesin gözü piyasanın bugünkü açılış saatine çevrildi. “Güncel döviz kurları ne kadar?” sorusunun yanıtını merak eden vatandaşlar güne internet başında güncel döviz kurlarını araştırarak başladı. Dolar bugün ne kadar oldu? Euro güne nasıl başladı? Dolar düşer mi? İşte tüm bu sorular an itibariyle yanıt buldu.

1 Dolar Kaç TL? Dolar Kuru Son Durum!

Dolar kuru dün zirve noktasını değiştirmesi sonrasında günün ilk alış işlemlerini 4,4320 liradan, satışlarını ise 4,4350 liradan yaptı.

Euro Ne Kadar?

Euro bugün serbest piyasada 5,2468 liradan (Alış) işlem görmeye başladı. Euro satış kuru ise 5,2502 lira seviyesinde bulunuyor.

Eur/USD Paritesi 17 Mayıs Perşembe

Eur/Usd paritesi güne yüzde 0,12’lik yükselişle, 1,1822 seviyesinden başlamış görünüyor.

1 Bitcoin Ne Kadar?

Kripto para piyasasının en büyüğü olan Bitcoin saat 08.49 itibariyle 8 bin 352 dolardan işlem görüyor. TL bazlı işlem fiyatı ise aynı dakikalarda 37 bin 40 liraya yükseldi.

Ethereum Kaç TL Oldu?

Ethereum bugünkü açılışta yatırımcısını memnun etti. Sanal para birimindeki artış yüzde 2,77 olurken, işlem fiyatı 3 bin 150 liraya yükseldi. Dolar bazlı fiyatsa 710 dolar seviyesinde bulunuyor.