Gündem 19 Mayıs’ta PTT, Banka, Eczane ve Hastaneler Açık mı?

19 Mayıs’ta PTT, Banka, Eczane ve Hastaneler Açık mı?

Son Güncelleme:

Bugün herkesin aklında tek bir soru var. Bankaların, eczanelerin, hastanelerin, PTT şubelerinin hizmet verip vermediği. Bayramlar kurumlar bazen yarım gün hizmet verirken bazen ise hizmet vermiyorlar.

19 Mayıs’ta Bankalar Açık mı?

19 Mayıs’ta bankalar açık mı en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Bugün bankalar kapalı olacak. 2018’de bu tarihin cumartesi gününe denk gelmesinden dolayı bankalar hizmet vermeyecekler. EFT işlemleri de bankaların mesai saatlerinin başlaması ile gönderilecekler. Bunu merak edenler bankaların çalışma saatleri ile ilgili yazılarımızı okuyabilirler.

Noter ve Vergi Daireleri Açık mı?

Bankalarla aynı nedenden dolayı yani cumartesi günü devlet kurumlarının kapalı olmasından dolayı bugün noter ve vergi daireleri hizmet vermeyecekler.

19 Mayıs’ta PTT Şubeleri Açık mı?

Her devlet kurumu gibi PTT ve PTT kargo şubeleri de 19 mayıs günü kapalı olup, hizmet vermeyecek. Benzer şekilde diğer kargo firmaları da bugün kapalı olacaklar. Ancak bölgesel olarak kargo çalışma saatleri ve günleri değişiklik gösterebilmektedir. En doğru bilgiye ulaşmak için kargo firmanızı aramanız doğru olacaktır.

19 Mayıs’ta Hastaneler ve Eczaneler Açık mı?

19 Mayıs cumartesi günü hastanelerin poliklinikleri kapalı olacak. Ancak aciller yılın tüm günü 7/24 açık olup, hizmet vermektedir. Bugün eczaneler ise yine kapalı olacak. Belirli eczaneler nöbetçi olarak hizmet verecek. Sağlık ocakları bugün açık olacak. Ancak bu da nöbetçi usulü olup, tümü hizmet vermeyecek.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,406BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,643TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,526TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler