Mersinde Atmaca Seferberliği

0

Edinilen bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Servet Tazegül Spor Salonu’nda afiş ve bayrak asma çalışması yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri, yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki demir sütunlar üzerinde ayağı iplere takılan ve kurtulmak için çırpınan atmacayı fark ettiler.

Kuşun bulunduğu yere merdivenli araçla ulaşan itfaiye ekipleri, avlanmak için girdiği güvercin yuvasında asılı kalan atmacayı iplerden kurtardı. Serbest bırakılmasına rağmen uçamayan atmaca, itfaiye çalışanları tarafından hayvan hastanesine götürüldü. Veterinerler tarafından kontrolleri yapılan kuşun genel sağlık durumunun iyi olduğu, ancak asılı kaldığı bölgede aşırı efor sarf etmesinden dolayı bitkin düştüğü ve bir süre gözetim altında kalması gerektiği ifade edildi. Bir gün gözetim altına kalarak kendini toparlayan atmaca, daha sonra itfaiye personeli tarafından hayvan hastanesinden alınarak doğaya bırakıldı. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın