Ana SayfaEkonomiDünya Bu Düğünün Maliyetini Konuşuyor! Toplam 43 Milyon Dolar!

Dünya Bu Düğünün Maliyetini Konuşuyor! Toplam 43 Milyon Dolar!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğününün maliyeti dudak uçuklattı.

Düğünün Maliyeti 43 Milyon Dolar

İngiltere kraliyetini varisi Prens Harry ile Amerikalı oyuncu Meghan Markle dünyanın merakla izlediği bir düğünle dünya evine girdi. İngitere’de St George Kilisesi’nde dünya evine giren çiftin düğün maliyetinin 43 milyon dolara yakın olduğu öğrenildi. İngiliz ekonomisine bu düğünden dolayı sağlanan katkı ise 1.5 milyar dolar…

En Büyük Harcama Güvenlik Önlemlerine Yapıldı

Prens Harry ve ABD’li 36 yaşındaki oyunca Meghan Markle’ın İngiltere Windsor Şatosu’nda St. George Kilisesi’nde evlendiler. İngiliz Bridebook adlı bir düğün sitesi düğünün organizasyonu için harcanan tutarın 42.8 milyon dolar olduğunu açıkladı. düğüne 800 davetli katıldı, ancak başkent Londra sokaklarında binlerce kişi izledi. Sitenin yaptığı habere göre düğüne harcanan tutarın önemli bir kısmı güvenlik önlemlerine verildi. Güvenlik önlemlerine yapılan harcamaların süslemelerden, çiçeklerden ve ikramlarda daha çok olduğu bildirildi.

Düğün Bütçesinin Yüzde 94’ü Güvenliğe Ayrıldı

İngiltere gibi dünyanın da takibe aldığı düğün için gizli polisler, keskin nişancılar, UAV sistemleri için harcanan tutarın toplam olarak 40 milyon dolar olduğu, bunun da düğünün tamamının maliyetinin yüzde 94’lük kısmını oluşturduğu da çıkan haberler arasında yer aldı.

Gelinlikle İlgili Tahminler Tutmadı

İngiliz medyasında düğünden önce yapılan bazı haberlerde gelin Meghan Markle’ın dünyaca ünlü İngiliz tasarımcı Ralph & Russo’nun tasarımı bir gelinlik giyeceği, gelinlik maliyetinin de 135 bin dolar olduğu söylenmişti. Ancak Markle’ın gelinliğinin Givenchy adlı moda evinden Clare Waight Keller tarafından tasarlandığı öğrenildi. Gelinliğin maliyeti ile ilgili herhangi bir rakam açıklanmadı. Moda uzmanları yaptıkları değerlendirmede böyle bir gelinliğin maliyetinin 340 bin dolar civarında olduğunu söylediler.

İngiltere Ekonomisine Katkısı 1.43 Milyar Dolar

Düğünde ikram edilen yiyecek ve içecekler ile resepsiyon çadırı ve çiçeklerin maliyeti 2.7 milyon dolar oldu. Bu rakam İngiltere’de yapılan standart bir düğünün maliyetinin 73 katına denk geliyor. Meghan Markle ve Prens Harry’nin düğünün İngiltere bütçesine katkısının da 1.43 milyar dolar olduğu tahmininde bulunuldu.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.