Ana SayfaEkonomiDünya Bu Düğünün Maliyetini Konuşuyor! Toplam 43 Milyon Dolar!

Dünya Bu Düğünün Maliyetini Konuşuyor! Toplam 43 Milyon Dolar!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğününün maliyeti dudak uçuklattı.

Düğünün Maliyeti 43 Milyon Dolar

İngiltere kraliyetini varisi Prens Harry ile Amerikalı oyuncu Meghan Markle dünyanın merakla izlediği bir düğünle dünya evine girdi. İngitere’de St George Kilisesi’nde dünya evine giren çiftin düğün maliyetinin 43 milyon dolara yakın olduğu öğrenildi. İngiliz ekonomisine bu düğünden dolayı sağlanan katkı ise 1.5 milyar dolar…

En Büyük Harcama Güvenlik Önlemlerine Yapıldı

Prens Harry ve ABD’li 36 yaşındaki oyunca Meghan Markle’ın İngiltere Windsor Şatosu’nda St. George Kilisesi’nde evlendiler. İngiliz Bridebook adlı bir düğün sitesi düğünün organizasyonu için harcanan tutarın 42.8 milyon dolar olduğunu açıkladı. düğüne 800 davetli katıldı, ancak başkent Londra sokaklarında binlerce kişi izledi. Sitenin yaptığı habere göre düğüne harcanan tutarın önemli bir kısmı güvenlik önlemlerine verildi. Güvenlik önlemlerine yapılan harcamaların süslemelerden, çiçeklerden ve ikramlarda daha çok olduğu bildirildi.

Düğün Bütçesinin Yüzde 94’ü Güvenliğe Ayrıldı

İngiltere gibi dünyanın da takibe aldığı düğün için gizli polisler, keskin nişancılar, UAV sistemleri için harcanan tutarın toplam olarak 40 milyon dolar olduğu, bunun da düğünün tamamının maliyetinin yüzde 94’lük kısmını oluşturduğu da çıkan haberler arasında yer aldı.

Gelinlikle İlgili Tahminler Tutmadı

İngiliz medyasında düğünden önce yapılan bazı haberlerde gelin Meghan Markle’ın dünyaca ünlü İngiliz tasarımcı Ralph & Russo’nun tasarımı bir gelinlik giyeceği, gelinlik maliyetinin de 135 bin dolar olduğu söylenmişti. Ancak Markle’ın gelinliğinin Givenchy adlı moda evinden Clare Waight Keller tarafından tasarlandığı öğrenildi. Gelinliğin maliyeti ile ilgili herhangi bir rakam açıklanmadı. Moda uzmanları yaptıkları değerlendirmede böyle bir gelinliğin maliyetinin 340 bin dolar civarında olduğunu söylediler.

İngiltere Ekonomisine Katkısı 1.43 Milyar Dolar

Düğünde ikram edilen yiyecek ve içecekler ile resepsiyon çadırı ve çiçeklerin maliyeti 2.7 milyon dolar oldu. Bu rakam İngiltere’de yapılan standart bir düğünün maliyetinin 73 katına denk geliyor. Meghan Markle ve Prens Harry’nin düğünün İngiltere bütçesine katkısının da 1.43 milyar dolar olduğu tahmininde bulunuldu.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.