Ana Sayfa Ekonomi Bu Proje Bölge Halkının Kalkınmasını Sağlayacak

Bu Proje Bölge Halkının Kalkınmasını Sağlayacak

-

Aral Gölü’nde çevre felaketinin etkilerinin azaltılmasına yönelik olarak TİKA tarafından gerçekleştirilen projelere bir yenisi daha eklendi. TİKA ile UNDP Özbekistan Temsilciliği işbirliğinde Karakalpakistan’da yürütülmekte olan Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında Nukus ve Kıpçak Orman Çiftlikleri’nde kurulan arıcılık ürünleri işleme tesislerinin açılışları gerçekleştirilerek, çiftçilere arı kovanı dağıtımı yapıldı. Törene TİKA Özbekistan Program Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, UNDP Özbekistan Temsilcisi Farid Garahanov, Karakalpakistan Özerk Cumhuriyeti kamu kurumlarından temsilciler, çiftçiler ve medya mensupları iştirak etti.
Törende konuşan UNDP Özbekistan Temsilcisi Farid Garahanov, proje kapsamında TİKA ile işbirliği yapmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, projenin bölge halkının yaşam standartlarının iyileştirilmesine önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti.
TİKA Özbekistan Program Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak ise, Türkiye’nin dünyanın dört bir yanına uzanan yardım elinin bu defa dost ve kardeş ülke Özbekistan’ın Karakalpakistan bölgesine uzandığını kaydederek, projenin işsizliğin azaltılması ve bölge halkının gelir seviyesinin artırılması bakımından önemli olduğunu vurguladı.
Törenin ardından arıcılık ürünleri işleme tesisleri ile kovanların bulunduğu mekânlar gezilerek, çiftçilerin bal üretimi ve arıların beslenmesine ilişkin yürüttükleri faaliyetler yerinde incelendi.  

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,829BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler