Bakan Açıkladı! Kurdaki Artış Bilet Fiyatlarını Etkileyecek mi?

Google Haberlere Abone Ol:

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kurdaki artışın uçak ve bilet fiyatlarına yansıması ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Uçak ve Bilet Fiyatlarında Artış Söz Konusu Olabilir mi?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, gazeteciler tarafından döviz kurlarındaki artışın uçak bileti ve tren bileti fiyatlarına yansıyıp yansımayacağı ile ilgili sorulan soruyu cevapladı. Bakan Ahmet Arslan, şu an itibariyle havacılık ve demiryollarındaki uçak bileti ve tren bileti ücretlerinde herhangi bir artışın söz konusu olmadığını, uçak biletleri ile ilgili havalimanı gelirlerinin pek çoğunun dövize endeksli olduğunu, böylece masrafların da dövizle yapıldığını, ortada bir denge bulunduğunu, dolayısıyla böyle bir sorunun da olmadığını, zaten döviz kurlarının artışının spekülatif bir gelişme olduğunun farkında olunduğu da söyledi.

Kurdaki Bu Verilere Göre Davranmayız

İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği’nin geleneksel olarak tertiplenen iftar programına katılan Bakan Ahmet Arslan, gazetecilerle bir araya geldi. Arslan, gazetecilerin sorularını da cevapladı. Bakanlık olarak şu ana kadar hiçbir zaman günlük ya da aylık verilerle harekette bulunmadıklarını, uzun vadeli verilere göre davrandıklarını, dolayısıyla şu anda bu verilere dayanarak herhangi bir işlem yapmalarının söz konusu olmadığını, yani tren biletlerinde bir artış yapmalarının da mevzu bahis olmadığını da belirtti.

Döviz Kurları Kısa Sürede Normale Dönecek

Ahmet Arslan, şu anda şişirme olan döviz kurlarındaki rakamların kısa bir süre içinde normale döneceğini, gelmesi gerektiği yere geleceğini, spekülatörlerin oyunlar oynayarak Türkiye’nin de günlük cevaplar vermesini istediklerini, ancak Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu, ekonomik istikrarının ve ekonominin gücünün ortada olduğunu, bu devletin günübirlik beklentilerle hareket etmeyecek kadar büyük olduğunu, herkesin günübirlik adımlar atmayacaklarını bilmesi gerektiğini, herhangi bir sıkıntılarının olmadığını da sözlerine ekledi.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...