Ana Sayfa Ekonomi Akıllı Telefon Alacaklar Acele Edin! Cep Telefonu Zammı Yüzde 20 Olacak

Akıllı Telefon Alacaklar Acele Edin! Cep Telefonu Zammı Yüzde 20 Olacak

-

Döviz kurları, akıllı cep telefonu alacakların aklına alacak bir zammı gündeme getirdi! MOBİSAD Başkanı, cep telefonu zammı için yüzde 20’ye işaret etti.

Cep Telefonu Zammı Cep Yakacak!

Döviz kurlarının sert yükselişleri, teknolojinin vazgeçilmez cihazlarını etkisi altına almaya hazırlanıyor. Bu kapsamda ceplerimizden ve çantalarımızdan eksik olmayan akıllı cep telefonlarına zam gündeme geldi. Cep telefonu zammı hakkında konuşan MOBİSAD Başkanı dövizin yılbaşından bu yana yüzde 25,2 değer artırdığını, cep telefonu zammı üzerinde çalıştıklarını belirtti. Cep telefonu zammının yüzde 20 olarak öngörüldüğünü aktardı.

Mustafa Turnacı zammın kur farkından kaynakladığını belirterek, Türkiye’nin cep telefonunda dışa bağımlı olduğunun altını çizdi. Sektör olarak dövizdeki değer artışını tüketiciye yansıtmak istemediklerini, bugüne kadar direndiklerini, son haftalardaki artışlarınsa zammı zorunlu hale getirdiğini ifade etti.

“Cep telefonu zammı bu durumda mecburen yapılacak. Zam yüzde 20 olacak” diyerek akıllı telefon kullanıcılarını ve telefon alacakları üzen bir haber verdi.

MOBİSAD Başkanı Turnacı, birinci el telefonlar gibi, ikinci el ve servis ücretlerinin de artacağının sinyallerini verdi. Akıllı telefonların yedek parçalarının uzak doğudan ithal edildiğine vurgu yaparak, “ikinci el telefonda ve servis ücretlerinde de zam ön görüyoruz. Artan maliyetlerin fiyatlara yansıtılacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan telefon satışları hakkında bazı bilgiler aktararak satışların azalan bir grafik çizdiğine değindi. Sektörün küçülme eğilimi içinde olduğunu ifade ederek, sektöre vergi indirimi yapılmasını talep etti. Bu konuyla ilgili isteklerinin hükümet kanadına da iletileceğini, cep telefonunun artık lüks değil ihtiyaç olduğunu ve Özel Tüketim Vergisi uygulamasının fiyatları artırdığını da sözlerine ekledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,406TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler