ABD’den Tunus’a askeri yardım

Google Haberlere Abone Ol:

Başkentteki Uveyna Askeri Üssü’nde düzenlenen teslim töreninde konuşan ABD Savunma Bakanı Sekreteri ve Afrika İşleri Sorumlusu Amanda Dory, verilen malzemenin terörle mücadele ve sınır kontrol sistemlerinden oluştuğunu söyledi.

Dory, “Tunus’un gözlem uçaklarına sahip olması, Libya sınır boyunda teröristlerin yerlerinin tespiti ve sızmalara karşı hareket alanında önemli imkanlar sağlayacak” dedi.

Dory “Verilen sınır gözetleme uçaklarından araçlara gönderilen sinyallerle Tunus’un teröre karşı savunma gücü artacaktır.” diye konuştu.

Tunus Savunma Bakanı Ferhat Harşani de “Sunulan araç ve uçaklar deniz ve karada organize suçlar ile terörle mücadelede bizleri güçlendirecek. Terörle mücadeleye özel uçakların bir an önce Tunus’a teslim edilmesini de ümit ediyorum” dedi.

ABD’nin Tunus Büyükelçisi Danial Robenstain da “Askeri yardım paketinin içinde 13 adet dört çeker araç, 8 adet cip ve 4 adet Maules tipi gözetleme uçağından oluştuğunu ve ülkesinin Tunus’a sadece askeri değil her alanda destek vermeye hazır olduğunu söyledi.

ABD 2014-2015 yıllarında Tunus’a gece görüş dürbünleri, aydınlatma ve mayın tarama cihazlarından oluşan askeri malzeme yardımında bulunmuştu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.