Ana Sayfa Ekonomi Coca-Cola İlk Alkollü İçecek Satışına Başladı

Coca-Cola İlk Alkollü İçecek Satışına Başladı

-

Coca-Cola dünyanın gazlı içecek tercihinde birinci sırada yer alırken, şirket tarihinde bir ilk yaşandı. Coca-Cola ilk düşük alkollü içeceği Lemon-Do’yu Japonya’da satışa sundu.

Coca-Cola 130 Yıllık Geleneği Bozdu

Coca-Cola 130 yıldır içecek sektörüne yönelik faaliyet gösterirken, şirket bugüne kadar alkollü içecek grubunda hiç yer almamıştı. Ve Coca-Cola’da gelenek bozuldu. Düşük alkol içeren ilk içecek Japonya’da piyasaya sürüldü.

Japon kültüründe önemli bir yere sahip olan düşük alkollü meyveli gazoz piyasasının cazibesine kapılan şirket, başlangıç için ülkenin bir noktasını hedef belirledi. Buna göre Lemon-Do adlı içecek ülkenin Kyuşu Adasında satılacak.

Coca-Cola bu kapsamda pazara özel yüzde 3,5 ve 7 oranlarında değişen alkol içeren içecek üretecek. Düşük alkol oranı, asitli ve limonlu olduğu ifade edilen içecek Kyuşu Adasında oturanlar ve adayı ziyaret edilenlerin beğenisine sunuldu. Ada şirket için pilot bölge olacak. Lemon-Do adlı düşük alkollü içeceğin en güçlü rakibi ise Chu-Hi olarak gösterildi. Chu-Hi adanın yerel içeceği olarak raflardaki yerini alırken, Japonların düşük alkol içerikli meyveli gazozlara ilgisi yüksek. Bu içeceğin en çok tüketilenleri ise greyfurt ile limon aromasına sahip olanlar! Bu kapsamda ülkenin diğer lider markası ise Şoçu olarak biliniyor.

Formülü Sır Olacak

Coca-Cola yeni içeceği ile Japon gençleri ve Japon kadınları etkilemeye çalışacak. Lemon-Do’nun formülü ise kola gibi sır olacak. Bu bilgi sadece üretim bantlarında bileşenleri hazırlayan çalışanlar tarafından bilinecek.

Lemon-Do hakkında açıklama yapan şirket yetkilisi, Coca-Cola’nın ilk alkollü içeceğinin şimdilik sadece Japon pazarında satışa sunulacağını, küresel pazara girmeyeceklerini ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,262BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler