Dolar kuru Mayıs ayının son gününe yükselişle başladı. Kur güne yüzde 0,16’lık artışla girdi. Euro fiyatının da arttığı dikkat çekti. Peki, Dolar kuru bugün ne kadar? Döviz kurlarında son durum ve piyasa gelişmeleri haberimizde…

Dolar Kuru Yön Değiştirdi

Dolar kuru hafta başından bugüne sürekli bir düşüş eğilimi kaydetti. Dolar yatırımcısını bu hafta üzecek gibi dururken, dolar borcu olanlar azalan fiyatları değerlendirmenin planlarını yapmaya başladı. Fakat bugün döviz kurlarının genel bir yükseliş içinde olduğu görüldü.

“Dolar ne olur?” sorusu bugünlerde çokça sorulurken, İsveçli bir bankanın strateji uzmanına göre kur bu hafta 4,44 liraya kadar gerileyecek.  Bugünün dolar fiyatı ise gün açılışını 4,46 lira bandında gerçekleştirdi.

Döviz piyasasının nabzını düşüren geçen haftaki gelişme ise bilindiği üzere TCMB’nin aldığı kararlar oldu. Bankanın açıklaması değer kayıplarının yaşanmasına kapı araladı. Dolar, Euro ve sterlin azalan grafiğe bugün ara verdi. Dolar kuru, Euro kuru ve sterlin fiyatındaki güncel durum ise saat 08.23 itibariyle şöyle gözlemlendi.

Dolar Kurunda Güncel Fiyat!

Dolar kuru günün ilk alış işlemlerine 4,4690 liradan başladı. Kur satış yönlü işlemlerdeyse 4,4723 liraya yükseldi.

Euro Kuru Ne Kadar?

Euro güne yüzde 0,19 değer artışıyla başladı. Alış fiyatı 5,2170 liraya yükselen Euro, satışta 5,2219 lira seviyesine çıktı.

Sterlin Bugün Düştü mü, Yükseldi mi?

İngiliz sterlini fiyatı 31 Mayıs Perşembe günü alışta 5,9494 liraya yükseldi. Satış fiyatı ise 5,9564 lira ile gün açılışı yaptı.

Eur/USD Paritesi Güncel

Eur/Usd paritesinin değişimi bugün yükselen bir grafikle gün açılışı yaptı. Parite 1,1686 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin Kaç TL/Dolar?

Bitcoin yeni aya değer kazanarak başladı. Artış son 24 saatlik dilimde yüzde 2,08 oldu. 1 Bitcoin 33 bin 446 liraya denk gelirken, işlemler 7 bin 485 dolardan devam ediyor.

Ethereum Kaç TL/Dolar?

Ethereum sanal para birimlerinin en büyükleri arasında yer alsa da, güne fiyat artırarak başladı. Yönünü yukarıya çeviren Ethereum bugün 2 bin 546 liraya çıktı. Dolar bazlı işlem fiyatı ise 570 dolar seviyesinde gözlemlendi.