Ana SayfaEkonomiResmi Gazete’de Yayımlandı! Yeni Otopark Yönetmeliği Ertelendi!

Resmi Gazete’de Yayımlandı! Yeni Otopark Yönetmeliği Ertelendi!

-

Otopark Yönetmeliği’nin 1 Haziran 2018 tarihinde devreye girecekti ancak ertelendi.

Mevcut Uygulamada Her 3 Daireye 1 Otopark Zorunlu

1 Haziran 2018 tarihinde uygulamaya alınması planlanan yeni otopark düzenlemesi ertelendi. Apartmanlarda her daire için otopark bulunması ile ilgili yapılanan değişikliğin uygulamaya alınma tarihinin 1 Ocak 2019’a ertelendiği Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan yönetmeliğin son hali Resmi Gazete’de yer aldı. Değişiklikten önceki yönetmeliğin eski halinde her 3 daireye bir otopark zorunluluğu vardı. Yönetmelikteki bu madde her daireye bir otopark inşa edilmesi şeklinde revize edildi. Otopark yönetmeliğinde değişiklik ve düzenleme yapılması ile ilgili yeni yönetmelik ile beraber 1 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan apartmanlardaki otopark zorunluluğu 1 Ocak 2019 tarihine ertelendi.

Yeni Yönetmelik Resmi Gazete’de Yayımlandı

Otopark yönetmeliğinde değişiklik yapılarak yeniden düzenlenmesine karar veren yeni yönetmelikte bütün detaylara yer verildi. Yönetmeliği son hali Resmi Gazete’de yayımlandı. 1 Ocak 2019 tarihine ertelendiğinin de bildirildiği Resmi Gazete’deki metinde 22 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Otopark Yönetmeliği’nin ilgili cümlesinde yer almış olan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan eğitim tesis alanlarında inşa edilen projeler için gerekli onaylar ve düzenlemeler Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olmak üzere değiştirildiği belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hazırladı

Resmi Gazete’de yayımlanan apartmanlarda her bir daire için bir adet otopark bulunması zorunluluğu ile ilgili metinde ayrıca 1 Haziran 2018 olarak belirlenen uygulamaya alınma tarihinin de 1 Ocak 2019 olarak değiştirildiği, bahsi geçen yönetmeliğin yayım tarihinden itibaren yürürlüğe gireceği de belirtildi. Ayrıca Otopark Yönetmeliği’nin yeni haline getirilmesinde, yapılan değişikliklere karar verilmesinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sorumluluğunda olduğu ve aynı Bakanlık tarafından yürütüldüğü bilgileri de yer aldı.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler