Ana Sayfa Diğer İş İlanları 18.000 Sözleşmeli Sağlık Personeli İşe Alınacak!

18.000 Sözleşmeli Sağlık Personeli İşe Alınacak!

-

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda 18.000 sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı’nın taşra teşkilatındaki hizmet birimlerinde görev verilmek üzere sözleşmeli olarak 18.000 sağlık personel alımı yapılacağı açıklandı. Yeni personeller 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddesi ve ilgili Kanun Hükmünde Kararname gereğince işe alınacaktır. Sağlık personeli alımları için başvuru yapacak olan adayların ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu olması gerekmektedir. Sözleşmeli kamu personel alımı için başvuru yapacakların 2016 yılı KPSS’ye girmiş olması şartı aranmaktadır.

Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Başvuruları

Sözleşmeli kamu personel alımı başvuruları 4 Haziran 2018 – 11 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular ÖSYM’nin internet sisti üzerinden gerçekleştirilecek olup, sisteme TC kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile giriş yapılacaktır. Sağlık Bakanlığı’na ya da ÖSYM’ye posta yoluyla ya da elden yapılan başvurular kabul görmeyecektir. Perfüzyonist, Odyolog, Sağlık Fizikçisi ve Dil ve Konuşma Terapisti pozisyonlarına başvuru yapan kişiler arasından bahsi geçen pozisyonlara dair yüksek lisans ya da doktora eğitimi almış olmaları halinde 7 Haziran 2018 tarihine kadar Devlet Personel Dairesi Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığı’na şahsen başvuru yapmaları istenmektedir. Bu pozisyonlar dışındaki adayların şahsen başvuru yapmalarına gerek olmayıp başvurularını ÖSYM sitesi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

Sözleşmeli 18.000 Sağlık Personel Alımı

Sözleşmeli olarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan yeni sağlık personelleri 657 sayılı Kanun’un 4-B maddesinde yer alan hüküm gereği hizmet sözleşmelerine uygun olmayacak şekilde hareket etmelerinden doğan sözleşme fesihlerinin üzerinden en az 1 yıl geçmeden başvuru yapmamaktadırlar. Sağlık Bakanlığı iş başvuruları ile ilgili tüm ayrıntılar aşağıda paylaşılmış olan bağlantıda detaylı olarak yer almaktadır.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?939d30a8-a42a-4166-bd2d-d41bbc2e269f&kk=50

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,272BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler