Ana SayfaGündemTeröre Yardım Eden Belediye Başkanları Görevden Alınacak

Teröre Yardım Eden Belediye Başkanları Görevden Alınacak
T

-

YENİ BAŞBAKAN BEKLENİYOR

Özhaseki, Başbakan Davutoğlu’nun görevi bırakma kararı nedeniyle tasarının ertelendiğini yeni Başbakan’ın belli olmasından sonra tasarının Meclis’e gönderileceğini ifade etti.

“EĞER TERÖRE DESTEK VERİYORSA..”

Vatan gazetesinin haberine göre; Özhaseki, yeni düzenlemeyle ilgili özetle şu bilgileri verdi: “Eğer, teröre destek veriliyorsa hiçbir demokratik kural işlemez. Vatandaş belediyeye oy verirken ‘çukur kazın’ diye oy vermiyor. Yerel yönetimler teröre destek veriyorsa halkın yapacağı bir şey yok. Bölgedeki halkın iradesi yok. Konulan belediye başkanı örgüte karşı sorumlu oluyor. Kafalarda hizmet yok, ideolojik davranılıyor. Belediyelerde personel giderlerinin belediye bütçesinin yüzde 30’nu geçemeyeceği durumu var. Belediyeler taşeronluk hizmeti alıyor. Yüksek maaş veriliyor, ancak örgüt parayı elinden alıyor.

Bu konuda iki düzenleme yapılması öngörülüyor. Birincisi, hizmemtin aksatılmaması durumu. Belediyenin hizmeti aksatması halinde, valiler daire müdürlerinden veya yerleşim yerinin ileri gelenlerinden bir komisyon kuracak. Bu komisyon, aksayan hizmeti tespit edecek ve hizmetin sağlanması için “doğrudan temin” yöntemiyle hizmetin giderilmesini sağlayacak. Faturayı alacak, İller Bankası’na gönderecek ve parayı tahsil edecek.

İLÇELERDE VALİLER, İLLERDE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Eğer terör durumu varsa, görevden alınan belediye başkanının yerine seçme ve seçilme hakkına sahip bir kişi dışarıdan atanabilecek. Bu atamayı ilçelerde valiler, iller ve büyükşehirlerde İçişleri Bakanlığı yapacak. Atanan kişi, belediye meclisini feshetme yetkisine sahip oalacak ve meclis fesih edilebilecek. Yeni yerel seçimlere kadar böyle devam edilecek.”

 

 

 

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol