Ana Sayfa Ekonomi Türk – İş’ten Kağıt Toplayıcılara 5 Yıldızlı Otelde İftar!

Türk – İş’ten Kağıt Toplayıcılara 5 Yıldızlı Otelde İftar!

-

Türk – İş Sendikası tarafından sokakta atık ve kağıt toplayan 200 kişilik bir gruba 5 yıldızlı bir otelde iftar yemeği verildi.

Türkiye’de 500 Bin Kağıt Toplayıcısı Bulunuyor

Tük – İş sokaklarda kağıt ve atık toplayıcılığı yapan yaklaşık olarak 200 kişiye beş yıldızlı bir otelde iftar yemeği verildi. Söğütözü’nde bulunan beş yıldızlık bir otelde düzenlenen iftar organizasyonunda bir de konuşma yapan Türk – İş Genel Başkanı Ergün Atalay Türkiye genelinde geçimini kağıt toplayarak sağlayan 500 bin civarında kişi olduğunu, bu kişilerin toplum içinde hor görüldüğünü söyledi. İftar yemeğinde Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman da konuştu ve derneğin faaliyetlerine 2 yıl kadar önce başladığını, binlerce kağıt toplayıcısı emekçinin sesi olmaya çalıştıklarını söyledi.

Türk – İş Kağıt Toplayıcılarının Yanında

Kağıt toplayan kişilerin günlük olarak 12 saat çalıştığını söyleyen Türk – İş Genel Başkanı Ergün Atalay  bu kişilerin gece boyunca sabahlara kadar sokaklarda atık toplayarak geçimini sağlamaya çalıştığını, bu işi yaparken Hepatit – B ve benzeri pek çok virüs kapabildiklerini, sosyal güvencelerinin de olmadığını, Türk – İş olarak bu arkadaşların yanında olduklarını, bunun bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu, Türk – İş’in de şu an bunu yapmakta olduğunu söyledi.

Kağıt Toplayıcılarına İş Elbisesi Verilecek

Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman da yaptığı açıklamada dernek olarak faaliyetlerine iki yıl önce start verdiklerini, binlerce kişinin kağıt ve atık toplayıcısı olarak çalıştığını, bu kişilerin sesi olmaya çalıştıklarını, Keçiören Belediyesi ile işbirliği yaptıklarını, hayata geçirilecek olan proje ile kağıt toplayıcılarına iş elbisesi dağıtılmasının planlandığını, iş güvenliği ve iş sağlığı eğitimlerinin verileceğini, kağıt toplayıcılarının sağlık taramalarından geçirileceğini de belirtti. İftar organizasyonuna katılan kağıt toplayıcılarına gıda dolu koli verildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,254BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
30TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler