Uzak Doğuya Su Böreği İhraç Ediliyor

Google Haberlere Abone Ol:

Aslı Börek Yönetim Kurulu Üyesi Ali Salman Yücel, 12 ülkeye Avrupa ülkelerinden, Arap Yarımadası ve Uzak Doğu’ya kadar 12 ülkeye su böreği ihracatı yaptıklarını açıkladı. Özellikle Anadolu’dan yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği konseptte çok kısa sürede 12 mağazaya ulaşıldığını ekleyen Yücel, “Türkiye ekonomisine güveniyoruz ve yaptığımız yatırımlarla da bunu kanıtladık. 20 yıl önce geleneksel Türk lezzetlerini yaşatmak sloganıyla çıktığımızda bu yolda, sahip olduğumuz 20 bin metrekarelik dünya standartlarındaki üretim tesisleriyle hedeflerimize emin adımlarla ulaştık. Yurt içinde franchise kanalıyla büyümeye devam ediyoruz. Avrupa ülkelerinden, Arap Yarımadası ve Uzak Doğu’ya kadar 12 ülkeye ürünlerinin gönderildi” dedi.

1997 yılından beri faaliyette olan Aslı Börek’in Yönetim Kurulu Üyesi Ali Salman Yücel, 2014 yılında yapımı tamamlanan modern tesisleri günlük 1 milyon adet üretim kapasitesiyle unlu mamuller sektöründe dünyanın sayılı fabrikaları arasında olduklarını belirterek “2 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Bayim Olur Musun fuarında tanıtımı yapılan yeni konsept mağazalarla Aslı Expressleri 50-60 metrekare mağazalarda kurulum yapabiliyoruz. Mağazaların küçük metrekare olması hem uygun kira avantajı hem de düşük sabit işletme gideri imkanı sağlıyor. Anahtar teslim yatırım maliyeti de yatırımcılar için çok cazip oluyor. 5-6 kişilik kadroyla bu mağazaların yönetilmesi çok kolay” şeklinde konuştu.

Yücel açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı: “Aslı Börek; su böreğinden, şerbetli tatlıya, zeytinyağlı yaprak sarmadan sokak simidine kadar birçok Türk lezzetinin ihracatını gerçekleştiriyoruz. İhracatı yapılan bu ürünlerin büyük bir kısmının üretimi halen geleneksel yöntemlerle, kadınların el emeği ile gerçekleşiyor. Teknoloji ve makineleşme hayatımızın her alanında bu kadar etkiliyken insan emeğine dayalı üretim her zaman daha değerli ve tercih edilir oluyor”. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.