Ana SayfaEkonomiAjans Press Açıkladı! Arapların İstanbul’a İlgisi Yüksek!

Ajans Press Açıkladı! Arapların İstanbul’a İlgisi Yüksek!

-

Ajans Press tarafından yapılan araştırmaya göre, Ocak-Nisan döneminde İstanbul 4 milyon 200 bin turiste ev sahipliği yaptı. Arap turistlerin kente olan ilgisinin yüksek olduğu dikkat çekti. Buna göre her bir turistten bir tanesinin Arap oldu.

4 Ayda İstanbul’a Gelen Arap Turist Sayısı 967 Bin Oldu

Ajans Press, yılın ilk 4 ayında İstanbul’u ziyaret eden Arap turist sayısının 967 bin olduğunu açıkladı. Medya takip kuruluşu bu sonuçlara Otelciler Birliği tarafından kayıt altına alınan verilerden ulaştığını ifade etti.

Ajans Press’in açıklamasına göre bu yılın Ocak, Şubat, Mart ve Nisan döneminde İstanbul’a gelen turist sayısı 4,2 milyon kişiyi buldu. Kent yılın ilk çeyreğinde ise turist sayısını 2017’nin birinci çeyreğine kıyasla yüzde 45 artırdı.

Arap turistlerin ülkemize ve İstanbul’a olan ilgisinin yüksek olma nedenleri arasında Türkiye’nin doğal güzellikleri, ulaşımın rahat olması, Türk dizilerinin Arap ülkelerinde izlenmesi ve Türkiye’ye karşı merak uyandırması sayıldı. Bunların yanında Arapların Türkiye’ye gelmelerindeki diğer bir nedense din ve ortak kültür olarak gösterildi.

Ajans Press: İstanbul 2017’de 2,5 Milyon Arap Turist Ağırladı

Medya takip kuruluşunun araştırma sonuçlarına göre, Arap turistlerin İstanbul’a olan ilgisi geçen sene rekor kırdı. Kenti ziyaret edenlerin yüzde 24,3’ünün Arap olduğu belirlendi. Yapılan açıklamaya göre İstanbul 2017 yılında 10 milyon 840 bin turist ağırladı. Bu turistlerin 2 milyon 630 bin kişisi Arap kökenli oldu. Söz konusu turistler İstanbul yanında Bursa’ya, Bolu’ya, Abant’a ve Yalova’ya da yoğun bir giriş yaptı. Deniz tatilinde gözde noktalar ise Muğla, Marmaris ve Antalya olarak dikkat çekti.

Arap turistlerin İstanbul dışında ziyaret ettiği yerlerin başını ise Kahire ve Dubai çekti. Bunların yanında Paris ve Mekke’de önemli ziyaret yerleri arasında yer aldı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler