Ana SayfaEkonomiAmerika ve Kuzey Kore Arasında Tarihi Anlaşma İmzalandı!

Amerika ve Kuzey Kore Arasında Tarihi Anlaşma İmzalandı!

-

ABD Başkanı ve Kuzey Kore lideri arasında yapılan görüşme sonunda anlaşma imzalandı.

Kuzey Kore Nükleer Arınma Sözü Verdi

Amerika Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında Singapur’da yapılan görüşmenin sonucunda anlaşma imzalandı.Bu anlaşma ile ABD ile Kuzey Kore arasındaki ikili ilişkilerin normalleşmesi için önemli bir adım atıldı. Anlaşmada Kuzey Kore nükleer arınma çalışmasını tamamlayacağının sözünü verdi. ABD Başkanı ile Kuzey Kore lider arasında Singapur’un Sentosa Adası’nda bulunan Capella Otel’de düzenlenen tarihi zirve böylece uzlaşmayla sonlanmış oldu. Görüşmenin sonunda Donald Trump ile Kim Jong-un arasında içeriği henüz açıklanmayan bir belgenin imzalandığı bildirildi. Donald Trump tarafından yapılan açıklamada bu belgenin hayli kapsamlı olduğu söylendi.

Dünya Artık Çok Büyük Bir Değişim Görecek

ABD Başkanı Donald Trump tarafoından anlaşmada imzaların atılmasının ardından bir açıklama yapıldı. Donald Trump yaptığı açıklamada Kuzey Kore lideri ile tekrar görüşeceklerini, Kim Jong-un’u Amerika’ya Beyaz Saray’a kesinlikle davet edeceğini, Kuzey Kore liderinin çok başarılı bir müzakereci olduğunu, onun çok kabiliyetli biri olduğunu, ayrıca ülkesinin de çok sevdiğini anladığını söylerken, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un da bir konuşma yaparak çok başarılı bir görüşme gerçekleştirdiklerini, dünyanın bundan böyle çok büyük bir değişim göreceğini, Donald Trump ile geçmişi arkalarında bırakmaya karar verdiklerini söyledi. İki lider basın mensuplarının önünde el sıkışarak salondan ayrıldılar.

Alınan bilgilere göre ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında imzalanan anlaşmada imzalanan belgede Kuzey Kore liderinin nükleer silahlardan arınmak için yapılan çalışmaların yapılacağı sözü verdiği bildirildi. İki lider zirve sonrasında Singapur’dan ayrıldılar ve ülkelerine geri dönmek üzere yol açıktılar.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler