Ana SayfaEkonomiTİM 2017 Yılı İhracat Şampiyonlarını Açıkladı!

TİM 2017 Yılı İhracat Şampiyonlarını Açıkladı!

-

TİM 2017 yılının ihracat liderini, Ford Otosan olarak duyurdu. Buna göre göre şirket geçen sene 4 milyar 797 milyon dolarlık ihracat yaptı.

TİM: Ford Otosan 4 Milyar 443 Milyon Dolarlık İhracat Yaptı

TİM, geçen sene en çok dış satım gerçekleştiren firmalar listesini açıkladı. “İlk 1000 İhracatçı Firma” başlığı altında yapılan açıklamaya göre, listenin birincisi Ford Otosan olarak kayda geçti. Bunu Toyota takip ederken, şirketin geçen sene gerçekleştirdiği dış satımın 4 milyar 443 milyon doları bulduğu görüldü. Tofaş en çok ihracat yapan firmaların üçüncüsü oldu. TİM Tofaş’ın geçen seneki ihracatının 3 milyar 209 milyon dolar olduğunu duyurdu.

İhracatta Bir İlk! Mart Ayında 15 Milyar Dolar Aşıldı

İlk 1000 İhracatçı Firma Listesinin açıklandığı toplantıda Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’de yer aldı. Büyükekşi buradaki konuşmasında 2017’nin atılım yılı olarak ilan edildiğini hatırlattı. İhracat başarısının yüksek olduğunu belirterek, dış satıma destek veren tüm firmalara teşekkür etti. İhracatçı firmaların 2017 yılında normalin üzerinde bir performans sergilediğini etti ve ihracat artışının küresel pazarın üzerinde gerçekleştiğine vurgu yaptı. İhracatın 2018 yılında da aynı performansı yakalayacağını dile getirerek, Ocak – Mayıs dönemindeki ihracat verilerinin yükselen grafik çizdiğini anımsattı. Türkiye’nin yılın ilk 5 ayında ihracatı her ay arttırdığını, mart ayında bir ilkin yaşandığını ve 15 milyar dolarlık ihracatın üzerine çıkıldığını dile getirdi. 2018 sonunda TİM olarak beklentilerinin 170 milyar dolarlık ihracat olduğunu aktardı. Bu yılın Türkiye için yeni bir başlangıç olacağına işaret ederek, 2023 yılı hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini sözlerine ekledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler