Ana SayfaEkonomiETİD Açıkladı! Televizyon Satışlarında Patlama Yaşanıyor!

ETİD Açıkladı! Televizyon Satışlarında Patlama Yaşanıyor!
E

-

2018 FIFA Dünya Kupası sebebiyle televizyon satışlarında büyük patlama yaşandığı açıklandı.

Televizyon Satışlarına Dünya Kupası Etkisi

Rusya’da devam etmekte olan 2018 FIFA Dünya Kupası organizasyonu Türkiye’de televizyon satışlarında yüzde 50 oranına varan artışın kaydedilmesine sebep oldu. Kısa adı ETİD olan Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi konu hakkında bir açıklama yaptı. Emre Ekmekçi futbolun dünya genelinde en çok sevilen sporlardan olduğunu, ilgiyle izlendiğini, bu bakımdan da gördüğü rağbetin fazla olduğunu söyledi.

Büyük Ekran Televizyon Satışları Yüzde 50 Arttı

ETİD Başkanı Emre Ekmekçi açıklamasında 4 yılda bir tertiplenen Dünya Kupası organizasyonunun futbolseverler tarafından kaçırılmadığını, bütün maçların ilgiyle izlendiğini, futbol seyircisini Dünya Kupası’ndaki tüm maçları büyük ekran televizyonlardan izlemeyi tercih ettiğini, son sistem teknolojiye sahip televizyonların tercih edildiğini, düzenlendiği her yıl Dünya Kupası’nın televizyon satışları üzerinde artış etkisi yaptığını, orta ekran ve küçük ekran televizyon satışlarında yüzde 35 oranında, büyük ekran televizyon satışlarında da yüzde 50 oranında artışlar yaşandığını söyledi.  Emre Ekmekçi, özellikle 65 inç, 75 inç ve 85 inç televizyon satışlarında büyük artışlar görüldüğünü, OLED QLED TV’lere olan ilginin de çok yoğun olduğunu da belirtti.

Futbolseverler Eski Televizyonlarını Yeniliyor

Samsung Elektronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy da konuştu ve dünyada oldu gibi Türkiye’de de futbolun çok sevildiğini, bir çok futbol izleyicisinin 2018 FIFA Dünya Kupası maçlarını daha keyifle izlemek için eski televizyonlarını yenilediğini, Dünya Kupası döneminde pazarın toplam talebinin artış gösterdiğini, satışların en çok 55 inç televizyon modellerinde arttığını, UHD modellerine olan talebin de oldukça fazla olduğunu belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol