Ana SayfaEkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanı İmar Barışı Hakkında Konuştu!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İmar Barışı Hakkında Konuştu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışı ile ilgili konuşarak önemli açıklamalar yaptı.

İmar Barışından 40 Milyar Lira Bekliyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki imar barışı ile ilgili konuştu ve 30 milyar lira ile 40 milyar lira arasında bir para toplanacağını, bu paraya Maliye’nin genel bütçesinde kaybolup gidecek olan bir kaynak olarak bakılmaması gerektiğini, belediyelerin kentsel dönüşüm işine girmeleri halinde onlara sıfır faizli şekilde kullandırılacağını, şehirlerini yenilemek isteyen belediyelerin yanında olacaklarını söyledi.

 İyi Niyetle İş Yapan Belediyenin Yanındayız

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye ziyarette bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki orada bir konuşma yaptı. Özhaseki her geldiğinde Kırşehir’i daha yeşil olarak gördüğünü, yemyeşil bir ortamın oluşuyor olmasından memnun olduklarını, belediye başkanlarının gayret etmeleri gerektiğini, şehirlerine hizmet için uğraşmalarını, maalesef Türkiye’de hala ideolojik anlayışla belediyecilik yapanların olduğunu, bu kişilerin İller Bankası’ndan devlet tarafından kendilerine hizmet için gönderilen paraları Kandil’e göndermeye çalıştıklarını, bu şekilde bir ortamda iyi niyetle iş yapan belediyelerin kendilerinden her zaman takdir göreceğini, destekleyeceklerini, sonuna kadar bu belediyelerin yanında olmaya devam edeceklerini, aksi halde olanlara da hesap sormaya devam edeceklerini söyledi.

Kredi Sağlanan Belediyelere Yerlilik Şartı Koşulacak

Bir basın mensubu tarafından imar barışı ile ilgili sorulan soruyu da cevaplayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışında bir rekor kırıldığını, günlük olarak ortalama 100 bin adet başvuru geldiğini, bunun bir rekor olduğunu, 10 günde 1 milyon başvuru sayısının aşıldığını, 30 – 40 milyar lira gibi bir tutara ulaşılmasının beklendiğini, bu paranın kentsel dönüşüm yapacak olan belediyelere sıfır faizle kullandırılacağını, ancak bu belediyelere kentsel dönüşümdeki tüm malzemelerin yerli olması şartının koşulacağını, tek şartlarının bu olacağını, bu sayede sağlıksız olan evlerin depreme dayanıklı hale getirmenin de yolunu açmış olacaklarını da söyledi.

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.