Ana SayfaEkonomiTÜSİAD Seçim Sonrasında İlk Açıklamasını Yaptı! Şimdi Reform Zamanı!

TÜSİAD Seçim Sonrasında İlk Açıklamasını Yaptı! Şimdi Reform Zamanı!
T

-

TÜSİAD tarafından seçim sonrası yapılan ilk açıklamada şimdi toplumsal uzlaşma ve reform zamanı olduğu belirtildi.

Artık Toplumsal Uzlaşma ve Reformların Zamanı

Kısa adı TÜSİAD olan Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği tarafından dün yapılan seçimlerden sonraki ilk açıklama yapıldı. TÜSİAD’ın yaptığı Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nin sonuçları hakkındaki yazılı açıklamada seçimlerin sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olmasının dilendiği, artık toplumsal uzlaşmanın ve reformların zamanının geldiği, hukuk devletinin ve özgürlüklerin tesis edileceğini, cari açık ve yüksek enflasyon oranlarının çözümü ile ilgili bir ekonomi programı ve mali disiplin ile sağlanacağı söylenerek vergi reformu ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın bağımsızlığına dikkat çekildi.

Avrupa Birliği Uyum Süreci Hızlandırılmalı

TÜSİAD’ın yazılı açıklamasında seçimlerin hemen ardından etkin bir yasama ve yürütme erkinin acil bir şekilde devreye alınması gerektiği, geniş kapsamlı bir politika reformunun hayata geçirilmesi gerektiği, özgürlüklerin ve hukuk devletinin en ileri demokrasi düzeyinde tesis edilmesi gerektiği, Türkiye’nin en büyük küresel güçlerinden biri olan insan kaynakları konusunda bilinçlenme ve toplumsal uzlaşmanın sağlanması gerektiği, çalışma hayatı, eğitim, karar alma gibi alanlarda kadın – erkek eşitliğinin sağlanması gerektiği, Türkiye’nin küresel rekabet gücünün artması ve dünya genelinde etkisi açısından önem arz eden Avrupa Birliği uyum sürecinin hızlandırılması gerektiği, TÜSİAD’ın Türk iş dünyasının ve dünya genelinin lider sivil toplum kuruluşlarından biri olduğu, TÜSİAD olarak Türkiye’nin 21. Yüzyılda güçlü bir demokrasi, güçlü bir ekonomi ve yüksek refah seviyesinin olduğu bir toplumun her zaman olduğu gibi azim ve kararlılık içinde devamlılığının sağlanmasını istedikleri belirtildi.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği tarafından dün düzenlenen seçimlerden sonraki ilk açıklama yazılı olarak paylaşıldı.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol