Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde Kaçak Yapıların Yıkımına Devam Ediliyor

0

1 Ocak 2016 tarihinden 1 Mayıs 2016 tarihine kadar yapılan İmar denetimleri sonucu, 51 adet İmar Kanunu’na aykırı yapı tespit eden Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, kişiler haklarında yasal işlem başlattı.
ANINDA MÜDAHALE EDİLİYOR
Süleymanpaşa ilçe sınırlarında her türlü kaçak yapı ile mücadele eden Süleymanpaşa Belediyesi İmar ve Çevre Denetim ekipleri, kaçak yapılara anında müdahale ediyor. Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerinin tespiti ya da vatandaştan gelen şikayetleri değerlendiren ekipler, kaçak yapılar hakkında aynı gün işlem yapılıyor.
MÜHÜRLEMENİN AKABİNDE YASAL İŞLEMLER GERÇEKLEŞTİRİLİYOR
3194 sayılı İmar Kanunun 32. maddesi (ruhsata tabi olduğu halde ruhsatsız olarak yapılan yapı ve eklentileri kapsar) ve 775 sayılı gecekondu kanununa göre(imar ve yapı işlerini düzenleyen mevzuata ve genel hükümlere bağlı kalınmaksızın, kendisine ait olmayan arazi veya arsalar üzerinde, sahibinin rızası alınmadan izinsiz yapılan yapıları kapsar) maddeleri gereğince yapı sahiplerine yapılan tebligatlar sonrası, Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından mühürlenen yerler verilen sürenin ardından imardan men edilebiliyor.
“KAÇAK YAPILARA GEÇİT YOK”
Kaçak yapılara asla müsaade ve geçit yok diyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ‘’Şehrimizde İmar ve kentsel yapılaşma düzenini sağlamak için kaçak yapılara izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın ihbarları ve ekiplerimizin yaptığı çalışmalar sonucu tespit ettiğimiz kaçak yapıları yıkıyoruz. Kanunlara uygun yapılmayan ve görüntü kirliliği oluşturan yapılara asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın