Ana Sayfa Gündem Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Dev Projeye Finansman!

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Dev Projeye Finansman!

-

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın İcra Kurulu tarafından Trans Adriyatik Doğalgaz Boru Hattı projesi kapsamında finans paketine onay geldi. Bu kapsamda da toplamda 50 milyon avro değerinde finansman sağlanacak.

Bankadan Açıklama! TAP Projesi Öncelik!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan banka, söz konusu projenin Avrupa Birliği ve Enerji Topluluğu’nun öncelikleri arasında bulunduğunu belirtti.

TAP Projesi Türkiye ile Yunanistan sınırından başlayacak olup, bitiş noktası ise İtalya olacak. Projenin toplam uzunluğu ise 878 kilometreye tekabül ediyor. Bankadan yapılan açıklamaya göre Güney Gaz Koridoru 40 milyar dolar değerinde yatırım yapmış olup, proje ile birlikte Hazar gazı ise Avrupa’ya iletilecek. Projenin toplam kapasite hacmi 10 milyar metreküp olup, Avrupa bölgesinde ise toplamda 7 milyon tane hanenin doğalgaz ihtiyacına cevap verecek. 4,5 milyar Euro değerinde yatırım ile faaliyete geçirilecek olan proje için ise EBRD tarafından 500 milyon finansman sağlanacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,266BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler