TEDES’ten kaçan sürücüler polise yakalandı

0

Alınan bilgiye göre, yarın Samsun’da düzenlenecek etkinliğe katılmak üzere modifiyeli otomobilleriyle Trabzon’dan yola çıkan 10 sürücü, Ordu’ya geldiklerinde bir süre önce hizmete giren TEDES’e yakalanmamak için araçlarının plakalarını siyah bantla kapattı, sahte plakalar taktı.

Bu yöndeki bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Yeni Mahalle mevkisi Atatürk Bulvarı’nda sürücüleri durdurdu. Bazı araçların plakalarının siyah bantlarla gizlendiği, bazı plakaların üzerine de “Hacı Abi”, “Harun 61” yazılı sahte plakalar takıldığı tespit edildi.

Ekipler, sürücülerin ehliyetlerini aldı, araçlar çekicilerle otoparka götürüldü. Bu sırada, bazı sürücüler ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Araçların çekiciye yüklenmesi esnasında Karadeniz Sahil Yolu kısa süreli trafiğe kapatıldı.

Sürücüler hakkında “trafiği tehlikeye düşürmek, sahte plaka kullanmak ve plakaları değiştirmek”ten cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın