Kılıçdaroğlu ‘kanlı’ açıklamalarını yineledi

0

“SORUNU ANCAK CHP ÇÖZER”

Yaşanan terör olaylarına değinen CHP Lideri, “Bu sorunu çözmek mi istiyorsunuz, adına ister Doğu-Güneydoğu sorunu, ister Kürt sorunu deyin, bu sorunu ancak ve ancak CHP çözer. Bu sorunu çözmeye kararlıyız, bizim dışımızda başka bir parti çözemez. Sorunun çözüm yeri Meclis ’se, çözüm anahtarı da tam demokrasi ve özgürlüklerden geçiyor.” şeklinde konuştu.

KANLI BAŞKANLIK AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce başkanlık sistemi konusunda çok tartışılan açıklamalarını da yeniden gündeme getirdi: “TOBB ’da konuşma yaptım. Aynı şeyi okuyorum: “Bir kişi konuşacak, Türkiye susacak. Bir kişi konuşacak, hâkim ona göre karar verecek. Bir kişi konuşacak, ona göre milletvekili listeleri hazırlanacak. Bir kişi konuşacak, istediği adam hapse girecek. Neymiş? Böyle başkanlık sistemi. Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz.” Aynısını yine söylüyorum. Kalkmış konuşma yapmış, kendisini muhatap almıyoruz.”

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın