Ana SayfaGündemKredi Kartı Dolandırıcıları Yine Can Yakıyor! Bu Mesajlara Cevap Vermeyin!

Kredi Kartı Dolandırıcıları Yine Can Yakıyor! Bu Mesajlara Cevap Vermeyin!
K

-

Kredi kartı kullanan vatandaşları dolandırmak isteyenler yine gündem konusu oldu. Kredi kartı aidat ödemesi için bankalar tarafından gönderilen smsler! Gelen mesajlar “Kart İadenizi Almak için Son Gün! Aidatınızı Almak için Bize Başvurun!” şeklinde. Aman Dikkat! Telefon faturanız yüksek gelebilir!

Telefon Faturanız Yüksek Gelebilir! Aman Dikkat!

Kredi kartı aidatları dolandırıcılığına dikkat! Vatandaşlara uyarılarda bulunan TÜKODER Genel Başkanı Aziz Koçal, bankaların müşterilerine kredi kartı aidat bilgilendirmesi için mesaj gönderdiğini, dolandırıcıların bu mesajlara benzer uygulamalar yaptıklarını söyledi. Gönderilen bilgilendirme sms’lerinde vatandaşların linklere giriş yapmamaları konusunda uyarıda bulunan Koçal, buralara giriş yapan vatandaşların telefon faturalarına ücret yansıdığını söyledi.

Kart aidatı bilgilendirmesi için gönderilen mesajlara kimsenin cevap vermemesi gerektiğini söyleyen Koçal, eğer smste bulunan bağlantılara giriş yapılırsa dolandırıcıların tuzağına düşmüş olunacağına, bunun sonucunda da ay sonu telefon faturalarının fazla geleceğini söyledi.

Kart İadenizi Almak için Son Gün! Aidatınızı Almak için Bize Başvurun!

Telefonlara gelen mesajlar “Kart iadenizi almak için son gün, aidatınız almak için lütfen bize başvurun” şeklinde. Kimsenin bu mesajlara kulak vermemesi gerekiyor. Bankalardan geldiğini zannettiğiniz mesajlara yanıt verirseniz, telefon faturalarınıza ücret yansıtılıyor.

Peki Kredi Kartı Aidatı Ne Zaman Alınır?

Kredi kartı yıllık aidatı, kartınızdan yapacağınız ilk borç işleminden 1 sene içerisinde kartınıza yansıtılır. Kullanılmayan kredi kartlarına banka tarafından aidat ödeme ücreti yansıtılmaz. Aynı amanda 180 gün kredi kartınızı hiç kullanmazsanız kredi kartı ücreti alınmaz.

Kredi Kartı Aidatı Yasal mı?

Eğer kredi kartı almak için imzaladığınız banka sözleşmesinde kredi kartı aidatı alınacağına dair madde bulunuyorsa, ne yazıkki ödeme yapmak zorundasınız. Aidat artışlarına etki eden kriter yılık tüfe oranıdır. Bu vatandaşlara gelen ekstrelerde belirtilmektedir.

Kredi Kartı Ödemek İstemiyorum Diyenler Dikkat!

  • Kartınızı iptal ettirme talebinde bulunup, kredi kartına yansıtılacak olan aidat miktarını chip-bonus olarak yüklettirebilirsiniz.
  • Ekstrenizde bu ödemeyi gördüğünüz zaman benzer limitlerde aidatı olmayan başka kart ile değişim talep edebilirsiniz.
  • Kartınızdan otomatik ödeme talimatı vererek kart ücret muafiyetinden yararlanabilirsiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol