Ana Sayfa Gündem Temassız Ödemede 1 Trilyon Eşiği 2018’de Aşılabilir!

Temassız Ödemede 1 Trilyon Eşiği 2018’de Aşılabilir!

-

Temassız ödeme yöntemleri dünya genelinde büyük bir ivme ile yakalamaya devam ediyor. Juniper Research isimli araştırma şirketi, 2020 yılına kadar dünya genelinde toplamda 760 milyon insanın temassız ödeme yöntemlerini kullanacağını ifade ediyor.

Dünya genelinde teknoloji alanında kendini ispatlamış ve büyük başarılara imza atmış teknoloji şirketleri arasında yer alan Google, Apple ve Samsung, kendi içlerinde OEM ödeme sistemlerini geliştirmeye devam ediyor. Şirketler sırasıyla Google Pay, Apple Pay ve Samsung Pay sistemlerini hizmete alırken, bu uygulamaların 2020 yılına kadar 450 milyon toplam kullanıcıya erişmesi bekleniyor.

Apple, Samsung ve Google Üçlüsü Pazarın Yüzde 60’ına Sahip Olabilir

Juniper Research’ın araştırmasında dünya genelinde en çok tercih edilen OEM ödeme servislerinden bir tanesinin Apple Pay olması bekleniyor. Apple, Samsung ve Google tarafından sunulan ödeme sistemlerinin 2023 yılı itibariyle temassız ödeme alanındaki toplam kullanıcıların yüzde 60’ına erişmiş olması beklenirken, Huawei Pay, Xiaomi Pay, Fitbit Pay ve Garmin Pay gibi diğer OEM sistemlerinin toplam kullanım rakamının da 2020 yılına kadar 20 milyon kullanıcıyı aşması bekleniyor.

Gerçekleştirilen araştırmaya göre temassız ödeme sistemi kullanımının hızlı bir şekilde artması, mobil temassız ödeme kullanımı için sahip olunan ivmenin önemli ölçüde yükseleceğini işaret ederken, birçok yerleşik pazarda kullanılmakta olan ve potansiyel bir şekilde kullanılabilecek olan alanların artışının da olasılıklar dahilinde olduğu ifade edildi.

2018 yılının sonu itibariyle temassız ödemenin 1 trilyon dolar seviyesini aşması beklenirken, bu rakamın aslında 2019 yıl sonunda beklendiği, lakin hem mobil cihazlar, hem giyilebilir cihazlar, hem de kartların beklenenin çok üzerinde bir kullanım oranına ulaşması ile bu hedefin bir yıl erkenden geçilebileceğini ortaya koyuyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,402TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler