Tesettür Modasında Sufizm Etkisi

Google Haberlere Abone Ol:

Tesettür modasının son trendlerin yer aldığı İstanbul Muhafazakar Moda Haftası defilelerle devam etti. Türkiye’nin ilk muhafazakar moda etkinliği olan ve Tarihi Haydarpaşa Tren Garı’nda gerçekleşen etkinliğe ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Ziyaretçiler bol bol fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarında paylaştılar. Defileler yanı sıra özel söyleşiler, workshop ve konferanslar gibi etkinliklerin olduğu yerde ziyaretçiler katılım gösterdi.

Etkinliğe Bahreyn’den gelen Samar Murad bir defile düzenledi. Tasarımları hakkında şöyle konuştu:
”Genel olarak koleksiyonumda sufizmden etkilendim. Burada olmaktan çok memnumun ve lansman için doğru bir yer olduğunu düşünüyorum. Bizim için çok yoğun, güzel ve önemli bir dönemdi. Burada dünyanın pek çok ülkesinden insanlar görüyoruz. Malezya, Endonezya hatta İngiltere’den insanlar var. Arap Yarımadası’ndan sadece ben varım. Tek Bahreynli ve Arap olarak kendimi temsil ediyorum.”

“TASARIMLARIMDA ELİF ŞAFAK’TAN ETKİLENDİM”

Koleksiyonlarımda sufizm beni etkileyen noktalardan bir tanesiydi diyen tasarımcı Murad, “Mevlana Şems etkinliklerinden çok etkilendim. Onların kendi felsefesi benim tasarımlarımı da etkiledi. Tasarımlarımı yaparken aynı zamanda Elif Şafak’ın kitabından da etkilendim. Bu kitap’tan esinlendiğim renkler benim tasarımlarımın ana maddesini oluşturdu” şeklinde konuştu.
Etkinlikteki önemli katılımcılardan olan Hilal Oğuzkan firmasını sahibi ve tasarımcı Hilal Oğuzkan, ”Buradaki etkinliği faydalı buluyorum. Türkiye tekstilde çok önde gelen bir ülke. Ama sesimiz çok duyuramadığımızı düşünüyoruz. Maalesef fason ülkesi olarak tanınıyoruz. Tasarımcılarımızla, kalitemizle ve kumaş kalitemizle dünyada olmamız gereken yere inşallah ulaşırız ve ismimizi duyururuz” dedi.

”MUHAFAZAKAR KESİMİN TERCİH ETTİĞİ MARKAYIZ”

İstanbul Modest Fashion Week’de tesettür defilesi düzenleyen Oğuzkan, ”Defile çok beğenildi. Çok sevinçliyim. Hem haute couture hem de hazır giyim çalışıyorum. Günlük koleksiyon hazırlıyorum. Defilemde sadece haute couture parçalarımı sergiledim. Soft renkleri tercih ediyorum. Muhafazakar kesimin tercih ettiği markayım. Bu alan yönelik çalışıyorum. Renkli ve muhafazakar ölçüde kıyafetler hazırlıyorum. Günlük koleksiyonda daha çok koton kumaşlar, pamuklu kumaşlar kullanıyorum Hem konforlu hem de sık tasarımlar yapmaya çalışıyorum. Bu tarz etkinliklerin daha fazla olmasını ve yaygınlaşmasını temenni ediyorum” ifadelerini  

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.