Amine Gülşe kimdir

0

AMİNE GÜLŞE KİMDİR?

30 Nisan 1993 tarihinde İsveç ’te doğdu. Babası Irak ’lı annesi Türk. Gülşe ’nin babası Galatasaray ’da disk atıcılığı yaparken İsveç ’e transfer oldu ve sonrasında İsveç ’e yerleştiler.

KARİYERİ

Lise öğrenimini ‘International High School Of The Guthenburg Region ’da tamamladı. 2013 yılında abisinin işleri dolayısıyla annesini de alarak İzmir ’e yerleşti. Burada 2014 yılında ‘Miss Turkey’ güzellik yarışmasına katıldı. Finalinin İstanbul ’da yapıldığı yarışmada birinci oldu ve tacını bir önceki yılın güzellik kraliçesi olan Rüveyda Öksüz ’den aldı. Dünyaca ünlü Manken İrina Shayk ’a benzerliği ile dikkatleri çeken Gülşe, 14 Aralık 2014 yılında Londra ’da düzenlenen ‘Miss World’ güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etti, ancak dereceye giremedi.

Bu buruk başarısızlığı yıldızının parlamasına engel olamadı. 2015 yılında oyunculuk kariyerine adımını attı. Güzelliği ile yapımcıların dikkatini çekti ve Star Tv ’de yayınlanan ‘Asla Vazgeçmem’ adlı dizide ünlü oyuncu Tolgahan Sahayışman ve Şafak Pekdemir ile başrollerini paylaştığı dizide Nur karakterini canlandırarak rol aldı. Dizi halen devam etmekte ve büyük ilgi görüyor.

Üniversite eğitimini henüz tamamlayamayan güzel manken devam etmek istediğini, ancak henüz hangi bölümü okuyacağına karar veremediğini açıkladı. “Küçükken hep hostes olmak istedim onların uçak kalkmadan yaptığı bilgilendirmeyi çok severdim” dedi. İlk aşkını 17 yaşında yaşadığını söyleyen Gülşe bir ara adı Mesut Özil ile birlikte anıldı.

FOTOĞRAF ÇEKMEK İSTİYOR

Şu aralar ise Tolgahan Sayışman ile birlikte oldukları söyleniyor. Güzellik kraliçesi Türkiye ’yi İsviçre ’den daha çok sevdiğini söyledi. “Türkiye ’de insanlar daha konuşkan ve cana yakın İsviçre ’de ise aldı ay gece altı ay gündüz yaşanıyor haliyle insanların psikolojisi bozuluyor.” dedi.

Gülşe ’nin Marmaris ’te sırtına yaptırdığı bir de ay yıldızlı bir dövmesi var. Hobi olarak fotoğraf çeken Gülşe, Türkiye ’de sokak sokak gezip fotoğraf çekmek istediğini söyledi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın