Doping testinin nedeni ortaya çıktı

0

Şampiyonluk için sadece 1 puana ihtiyacı olan ve o 1 puanı da bugün Arena ’da Osmanlı karşısında arayacak olan Beşiktaş ’ta önceki gün yapılan doping kontrolünün yankıları devam ediyor.

TEPKİ GÖSTERDİLER

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri ’ne giderek benzerine daha önce rastlanmamış bir şekilde Gomez, Sosa, Oğuzhan, Atiba, Beck ve İsmail gibi isimlere doping kontrolü yapan Dopingle Mücadele Kurulu yetkililerinin bu tavrı karşısında şaşıran ve art niyet arayan oyuncular, tepkilerini dile getirdi.

ZAMANLAMA MANİDAR

Yetkililerle tartışan futbolcular, 2 gün sonra Osmanlı maçına çıkacaklarını belirtip yapılan uygulamanın ardında başka hesapların olduğunu ve zamanlamanın manidar olduğunu belirttiler.

“PROSEDÜR GEREĞİ GELDİK”

Futbolcular, yetkililere şunları söyledi: “Hayırdır, kim yolladı sizi buraya. Böyle ansızın neden geldiniz. Sizi Aziz Yıldırım mı yolladı? Kim gelirse gelsin şampiyon olacağız. Bizim kimseden korkumuz yok. Bunlar bizi daha da motive eder. Şampiyonluğumuzu kimse engelleyemez.” Görevliler ise “Biz prosedür gereği geldik” diye cevap verdiler.

Öte yandan doping kontrolünün bu sezon çok fazla oynayan futbolculara yapılması dikkat çekti.

“32 HAFTADIR NEREDEYDEİNİZ?”

TFF’nin Beşiktaş ve Osmanlı’ya maçlar hariç ilk kez yaptığı doping testi Şenol Güneş’i çileden çıkardı. “Durdunuz durdunuz, bu günü mü buldunuz, 32 haftadır neredeydiniz?” diyerek tepkisini dile getiren Güneş şöyle devam etti: “Ben şampiyonluk maçına çıkıyorum. İki haftadır kapılarımı kapatmışım. Eğer işinizi yapıyorsanız, iş tanımınızda rakibimiz ya da küme düşmeye oynayan takımlar girmiyor mu? Yönetmelik diyorsunuz; yönetmelikte randevu alınıp gelinebilir yazıyor. Nereden baksanız tutarsızlık. Doping testi yapmaya hakkınız var ama böyle baskın yaparak konsantrasyonumuzu bozmaya hakkınız yok.”

TESTİN NEDEN İHBAR

Beşiktaşlı futbolculara ansızın yapılan doping kontrolünün perde arkası da ortaya çıktı.

Siyah- Beyazlılar ’la bugün karşılaşacak olan Osmanlıspor maç için İstanbul ’a gelip Balmumcu ’da konaklayacakları otele geçtiler. “Başkent ekibinin futbolcuları doping yapıyor” diye ihbar alan ve 3 kişiden oluşan Dopingle Mücadele Kurulu görevlileri, Osmanlısporlu bazı oyuculara test yaptılar.

Daha sonra kismeye haber vermeyen ve kendi kendilerine aldıkları kararla Beşiktaş tesislerine giden bu 3 yetkili Siyah- Beyazlı oyunculara da test uyguladı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın