ABD’de inşa edilecek kültür evinin mermerleri Ege’den

Google Haberlere Abone Ol:

Ege Maden İhracatçıları Birliği, ABD’nin North Carolina eyaletinde inşa edilmesi planlanan Türk Kültür Evi’nin mermerlerini getirtecek.

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın kurucusu olduğu Aziz ve Gwen Sancar Vakfı’nca North Carolina’da Türk Kültür Evi yaptırılacağını, bu mekanın mermerlerinin kendileri tarafından karşılanacağını açıkladı.

İNSANLIĞA HİZMET EDECEK

Türk Kültür Evi’nin ABD’de okuyan Türk ve yabancı öğrencileri bir araya getireceğini, projeye destek olmayı sosyal sorumluluk gördüklerini kaydeden Kaya, projede yer almaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını vurguladı.

Kaya, “Aziz Sancar bilim adamı kimliğinin yanında büyük bir Türkiye aşığı. Türk Kültür Evi projesi bu sevginin ete kemiğe bürünmüş hali olacak. Bu projeye bizim de katkı sağlamamıza olanak sağladıkları için ayrıca teşekkür ediyoruz. Türk Kültür Evi’nde kalacak gençlerimiz de Aziz Sancar gibi değerli bilim adamları yetişecek ve insanlığa hizmet edecek” dedi.

TÜRK DOĞAL TAŞLARI SEÇİLECEK

Yapılan açıklamada, henüz proje aşamasında olan 9 dönüm arazi üzerine kurulacak Türk Kültür Evi’nin 900 metrekare dış, 300 metrekare de iç mekan olmak üzere toplam bin 200 metrekare alanının mermer ve granit taşlarının Ege Maden İhracatçıları Birliğince tamamen Türk doğal taşlarından seçilerek gönderileceği ifade edildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.