Ana SayfaKredilerBedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama
B

-

Bedelli askerliğin meclisten geçmesiyle birlikte bankaların bedelli askerlik kredi kampanyaları sunulmaya başlandı. 15 bin TL Kredi, 48 ay vadeli, 36 ay vadeli geri ödeme planlarıyla bedelli askerlik kredisi hesaplama ve diğer detaylar…

Bedelli Askerlik

Seçimlerden önce sözü edilen bedelli askerlik konusu şu sıralar halen birçok askerlik için bekleyen Türk vatandaşlarının talepleri doğrultusunda yapılan açıklamalardan sonra bedel tutarı ve dönemi konusunda netleşmiş değildi. Fakat dikkat çekilen konularda bedelli askerlik için hangi bankaların ön planda olacağı ve kimlerin öncelikli olacağı konusu var.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda 2018 yılının Ekim ayında tam anlamıyla karar çıkacağı ve her şeyin o tarihte belli olacağı söylenmişti. Ancak seçim öncesinde de, geçen senelerdeki açıklamalara bakınca da dikkatimizi çeken nokta şudur ki verilen tarihler ertelenebilmekte ya da tekrardan karar alma aşamasına gidilebilmektedir. Bu bakımdan verilen tarihlerin şu an için bile kesin olduğunu söylemek pek de gerçekçi olmayacaktır.

Çeşitli kaynaklar aracılığıyla ulaşılan haberlere göre bedelli askerlik için bekleyen Türk vatandaşlarının yaşının 26 ve üstü olması gerektiği belirtilirken, bedel tutarı da 20 bin lira olacağı duyurulmuştu.

Kimlerin bedelli askerlik yapacağı sorusu ise halen akıllarda bir soru işaretidir. Bu bakımdan yaş için 25 ve üstü koşulu ve de 15 bin Türk lirasına sahip olmanız gerekmekte. Ekim ayında çıkması umut edilen yasamaya göre ayrıntıların belli olacağı düşünülmektedir. Başvuru yapacak olanlar için ise yaş kriteri yeterli olacaktır.

Ocak 2015’teki verilere bakınca 600 bin kişi başvuru yapabilme imkanına sahipken bunlardan sadece 160 bini başvuru yapmıştır. Buna maddi imkanların müsaade ettiği düşünülmektedir. Bundan dolayıdır ki bedellinin daha uygun fiyatlarda olması beklentilerden biridir.

Finans açısından bankalardan alacağınız destekler ile 48 aya kadar taksitlendirme yapılabileceği söz konusu. Düşük faiz oranları ile gençlerin yanında olacağı düşünülen bankalar bazı kurallarından taviz verilebileceği umulmakta. Bedellinin yürürlüğe girmesinden hemen sonra çeşitli bankaların kampanyalarını takip etmekte fayda var. Şimdi Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama Detaylarına bakalım.

Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

  • Ziraat bankasında 48 ay taksit seçeneği ve 1,37 faiz seçeneği olacağı düşünülmektedir.
  • Yapı kredi bankası 48 ay taksit seçeneği ve 1,58 faiz seçeneği olacağı düşünülmektedir.
  • Halk bankası 48 ay taksit seçeneği ve 1,35 faiz oranı ile en düşük faizli kredi seçeneği sunmaktadır.
  • Garanti bankası 48 ay taksit seçeneği ve 1, 59 faiz seçeneği olacağı düşünülmektedir.
  • ING bankası için ise 48 ay taksit seçeneği ve 1,69 faiz seçeneği ile en yüksek faizli kredi seçeneği sunmaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol