2018 Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

0

Çok sayıda kişinin beklediği 2018 bedelli askerlik torba yasa ile yürürlüğe girdi. Bankalar ise askerliğini bedelli yapmak isteyenler için bedelli askerlik kredisi kampanyaları sunmaya başladılar. Ertelemeli, düşük faiz oranlarıyla çeşitli finansman sunuluyor. Kredi alma şartları zor olmayıp, birkaç kriteri yerine getirmeniz yeterli oluyor. İşte 2018 Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve diğer tüm detaylar!

2018 Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedeli askerlik 2018 yılında olması kesinleşti. Peki 15 bin lira bedelli ücret ödemesi nasıl olacak? Hemen hemen herkesin aklında bu soru var. Bankalarda kişilere özel ödeme planları ve çeşitli avantajlarla bedelli askerlik kredisi 2018 kampanyaları sunuyorlar. Peki bunlar hangi bankalar?

ING Bank: 2018 Bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasında ING Bank bulunuyor. Banka 3 ay erteleme imkanı sağlıyor. Yani askerlik kredisi başvuru yapmanız ve almanız halinde, ödemeler 3 ay sonra başlıyor.  Banka faiz oranları yüzde 1,49 ile yüzde 1,59 arasında değişiyor. Faiz oranlarının değişimi kişilerin kredi notuna bağlı olup, yüksek kredi notuna sahip olanlara düşük faiz oranı uygulanıyor. Eğer kredi notunuz düşükse aşağıdaki yazımızdan düşük kredi notuyla hangi bankalardan kredi alabileceğinizi okuyabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

ING Bank bedelli askerlik kredisi faiz oranları piyasa şartlarından etkilenmiyor. Sabit kalıyor ve tüm ödemelerinizde aynı oran uygulanıyor. Bedelli kredisi başvurusu için banka şubesine gitmeniz gerekmiyor. Bankanın internet sitesinden ve internet bankacılığından T.C. kimlik no, doğum tarihi, cep telefonu ve telefonunuza gelen doğrulama kodunu girerek ön onaylı kredi başvurunuzu yapmanız mümkün. Kredinizin onaylanması halinde de nüfus cüzdanını alıp, bankaya krediye ilişkin belgeleri imzalamak için gitmeniz yeterli oluyor.

Garanti Bankası: 15 bin lira bedelli kredisi veren bankalar arasında Garanti Bankası da bulunuyor. Faiz oranları yüzde 1,99 ile yüzde 2,09 arasında değişiyor. Faiz oranları kredi notuna göre farklılık gösteriyor. 15 bin TL bedelli askerlik kredisi almak isteyenlerin aylık kredi ödemesi ise ortalama 500 TL’ye tekabül ediyor.

Türkiye İş Bankası: 2018 Bedelli Askerlik destekleri ve destek verenleri arasında Türkiye İş Bankası da bulunuyor. 48 aya kadar uzanan geri ödeme planlarıyla kişiye özel ödeme planları oluşturuyor. Kredi taksitleri ortalama 500 lira olup, ödeme planını herkes kendisi seçebiliyor.

Yapı Kredi Bankası: Yapı Kredi Bankası 24, 36 ve 48 ay vadeli geri ödemelerde uygun faizli bedelli askerlik kredisi kampanyası sunuyor. Kredi ödemeleri 500 TL ile 900 TL arasında değişiyor. Bu da hangi vadenin seçildiğine bağlı oluyor. Sigorta yapılması zorunlu oluyor. Hayat sigortası ise kişilerin demografik bilgilerine göre farklılık gösteriyor. Faiz oranları ise yüzde 2,02 ile yüzde 2,08 arasında değişiyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.