Ana SayfaKrediler2019 Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

2019 Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ertelemeli ihtiyaç kredisi, tüketicilerin maddi durumu göz önünde bulundurularak, nakit ihtiyacını karşılayabilmek adına iki ya da üç ay sonra ödeme başlanılan kredi türüdür.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ertelemeli ihtiyaç kredisi, tüketicilerin maddi durumu göz önünde bulundurularak, nakit ihtiyacını karşılayabilmek adına iki ya da üç ay sonra ödeme başlanılan kredi türüdür. Günümüzde bankalar, kredi ürünlerini tüketicilere kullandırabilmek adına ertelemeli ihtiyaç kredisi gibi çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. 2019 ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar ise dönem dönem çeşitlilik göstermektedir.

2019 Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar, dönemsel olarak belirlenmektedir. Pek çok banka, hazırlamış olduğu kredi ürününü pazarlayabilmek adına 2 aydan 4 aya kadar ertelemeli ihtiyaç kredisi gibi yılın belirli dönemlerinde çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kapsamda 2019 yılının başından bu yana ertelemeli banka kredileri kampanyalarına imza atan bankalara bakılacak olursa; 2019 ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar, ING Bank, QNB Finansbank, Halkbank, Vakıfbank, TEB, Denizbank ve Akbank gibi bankalardır.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Şartları

Bankalar, ertelemeli ihtiyaç kredisi de dahil olmak üzere tüm banka kredileri adına kendisine kredi başvurusunda bulunan adaylardan bazı şartlar talep etmektedir. Öncelikle kredi kullanacak olan tüketicinin 18 yaşını doldurmuş olması ve kredi notunun düşük olmaması gerekmektedir. Öte yandan başvuru için gelir durumunu gösteren bir belge, ipotekli kredilerde eşin izninin olduğuna dair belge ve tapu kaydının olduğunu gösteren belge gibi çeşitli belgeler de talep edilmektedir. Ayrıca ertelemeli ihtiyaç kredisinde bankalar tarafından maksimum 8 ay vade ve buna göre de banka faiz oranları uygulanmaktadır.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Tüketiciler, kredi başvurusunda bulundukları ya da bulunmayı düşündükleri zaman, nasıl bir ödeme planı ile karşılacakları hakkında önceden bilgi edinmek, uygulanacak olan banka faiz oranlarını görebilmek ve bunun ile beraber en uygun kredi veren bankanın belirlenebilmesi için ertelemeli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini gerçekleştirmektedir.  Hangi bankanın daha uygun şartlarda kredi verdiğinin belirlenmesinde, bankalar tarafından uygulanmakta olan dosya masrafları, kesintiler ve banka faizleri etkili olmaktadır. Banka faizleri gibi unsurlar ise tüketicinin kredi notuna, kullanacağı krediye ve vadesinde göre değişiklik göstermektedir.

Ertelemeli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi çeşitli hesaplama araçları kullanılarak gerçekleştirilebilirken, bu işlemde çekilecek olan kredi miktarı, vadesi ve ihtiyaç kredisi faiz oranları gibi bilgiler gereklidir. Ancak bu bilgiler ile hesaplama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.