Bankadaki 112 Milyonu Havaya Uçtu

0

 

Yaklaşık 35 yıldır medyumluk yaptığını ve devlete vergi verdiğini belirten Fadime Gür, “Arap ülkelerinde çok sayıda müşterim İzmir’e geliyor. Arap ülkelerine yapılan davetlere sağlığımdan dolayı gidemiyordum. Önce Umre’ye ardından çok zengin bir ailenin daveti üzerine Dubai’ye gideceğim. Paramı kurtarmak için verdiğim hukuk mücadelesi sırasında yapılan haberlerden sonra Arap ülkelerinden aldığım davet sayısı arttı” dedi.

“KIZIMI DA GÖTÜRECEĞİM”
Banka görevlilerinin paradan 6 sıfır atıldığı ve hesapta 4 bin TL kaldığını söyleyince yargı yoluna başvuran ve hukuki mücadelesinin sürdüğünü belirten 65 yaşındaki Fadime Gür, “Türkiye’de gerçek anlamda çok az medyum var. Ben 35 yıldır medyumluk yapıyorum ve devlete vergi veriyorum. Bir kişi gelip ‘bizi dolandırdı’ diyemez. Arap ülkelerinden gelen müşterilerim medyumlara çok önem veriyor. Dubai’de bulunan ünlü bir Arap ailesinin davetine kızım Havva ile birlikte gideceğim. Bundan sonra bir ayağım yurt dışında olacak” diye konuştu.

“ADIMI KULLANARAK DOLANDIRIYORLAR”
Gür, hakkı olan parayı alabilmek için avukatının dava açtığını belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim bu hukuki girişimimiz gazete ve televizyonlara haber olunca telefonum susmadı. Yurt içinden ve yurt dışından telefonumu bulan ve arayanların bir kısmı kendilerine baktırmak istediklerini söyledi, bir kısmı ise para istedi. Tanımadığım bir çok kişi arayıp bu kadar parayı nasıl kazandığımı soruyor. Hareketli günler yaşıyorum. Ben paramın peşindeyken, dolandırıcılar da adımı kullanarak çok sayıda kişiyi dolandırmış. Dolandırılan vatandaşların durumu bana bildirmeleri üzerine avukatım, adımı kullananları tespit etti ve suç duyurusunda bulundu. Yurttaşlar bu tür kişilere itibar etmesin.”  

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın