Ana SayfaKariyerYapı Kredi Bankası Çalışanlarına Tanınan Haklar

Yapı Kredi Bankası Çalışanlarına Tanınan Haklar

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi Bankası, bankacılık sektöründe hizmet vermekte olan öncü bankalardan biridir. Çalışanlarına tanımış olduğu haklar ile de sektörde adını duyuran banka, günümüzde pek çok bireyin Yapı Kredi kariyer hayalleri kurmakta olduğu bir banka haline gelmiştir. Bu yazıda Yapı Kredi Bankası çalışanlarına tanınan haklar ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Misyon ve Vizyonu

Yapı Kredi Bankası, sektörde öncü bir isim haline gelmek ve kaliteli bir hizmet sağlayabilmek adına kendisi için çeşitli vizyon ve misyon edinmektedir. Bu doğrultuda banka tarafından belirlenen ve yıllardır bu yönde faaliyet gösteren Yapı Kredi Bankası’nın vizyonu; Türk bankacılık sektöründe tartışmaya kapalı bir şekilde lider kuruluş haline gelmektir.

Yapı Kredi Bankası’nın misyonu ise;

  • Uzun vadeli olacak şekilde sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sağlayabilmek,
  • Banka üzerindeki tüm menfaat sahipleri adına bir değer oluşturabilmek,
  • Müşteriler ve personeller açısından da öncelikli tercih sırasında yer alabilmektir.

Bu misyon çerçevesinde günümüzde bu sektör içerisinde pek çok iş arayışında olan birey, Yapı Kredi Bankası’nda kariyer planlama yaparak çalışmayı istemektedir.

Yapı Kredi Bankası Çalışanlarına Tanınan Haklar (Sosyal ve Kariyer İmkanları)

Yapı Kredi Bankası, sektörde kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet verebilmek adında çeşitli sermayeler oluşturmaktadır. İnsan sermayesi de bu çerçevedeki sermayelerden biridir. İnsan sermayesi ile bankanın kurumsal alanda başarılı olabilmesini sağlayan banka, bünyesinde çalıştırmakta olduğu personelleri için çeşitli eğitimler ve haklar sağlamaktadır.

Çalışanları ile arasındaki iletişimin oldukça önemli olduğuna inanan Yapı Kredi Bankası, “katılımcı – çoğul iş yer olmak” prensibi ile çalışanlarının toplu sözleşme ve mesleki dernekleşme haklarına saygı duymaktadır. Çalışanlarının memnuniyetini ölçmek adına devamlı olara araştırmalar yaparken, çıkan sonuçlara göre de projeler hazırlayıp yürütmektedir. Yapı Kredi Çalışan Destek Programı ile hem çalışanlarına hem de ailelerine 24 saat ücretsiz hukuki, tıbbi, finansal ve psikolojik destek sunan banka, ayrıca Yapı Kredi Akademisi ile de çalışanlarının mesleki bilgi ve becerilerine destek sağlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Banka kariyer hedefine ulaşıp Yapı Kredi Bankası’nda işe alınan bir bireyin aylık olarak alacağı maaş, genellikle seviyesine, çalışmış olduğu departman ve pozisyonuna göre değişiklik göstermektedir. Yapı Kredi kariyer amacına ulaşan çalışanlar için banka tarafından belirlenen maaşlar hakkında net bir rakam verebilmek mümkün olmamakla beraber, tahmini olarak;

  • Gişe personellerinin 1.800-2.700 TL,
  • Gişe asistanı 1.900-2.900 TL,
  • Müşteri temsilcisi 2.000-3500 TL,
  • Müfettiş 3.000-7.000 TL arasında bir maaş alabilmektedir.
  • Bu içerikte yer alan bilgilerin tamamı; banka çalışanları tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmış olup, ilgili banka tarafından teyit edilmemiştir. Bilgilerin doğruluğu için bankanın resmi internet sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.
Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,247TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.