Ana SayfaDiğer İş İlanlarıİBB Başkanlığı 500 Zabıta Memuru Alımı Gerçekleştirecek!

İBB Başkanlığı 500 Zabıta Memuru Alımı Gerçekleştirecek!

-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımlamış olduğu bir iş ilanı ile kamu personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Yayımlanan bu ilana göre İstanbul’da görevlendirilecek olan 500 zabıta memuru alımı yapılacak.

Zabıta Memuru Atamalarında Hangi Şartlara Bakılacak?

Yeni yayımlamış olduğu iş ilanları ile kamuya personel alımı gerçekleştireceğini bildiren İBB Başkanlığı, KPSS puanı ile belirtilen boş kadrolar için açık atama yoluyla memur alımı gerçekleştirecek. İlanda belirtildiği üzere adaylarda KPSS puanı ve birtakım şartlar arayacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, alım yapacak olduğu personellerin P94, P93 ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmasına bakacak. Öte yandan adayların en az lise mezunu ya da üniversitelerin Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Mahalli İdareler, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Yat Kaptanlığı, Bilgisayar Programcılığı, Sekreterlik, Ofis Sekreterliği, Çevre Sağlığı, Çevre Koruma ve Kontrol, Turizm Rehberliği, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İktisat, Ekonomi ve bunun gibi pek çok ön lisans bölümünden mezun olması gerekecek.

İBB Başkanlığı tarafından ilan edilen bu zabıta memuru kadrolarına atanmak üzere iş başvurusunda bulunacak olan adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen suçlardan herhangi biri ya da birileri ile mahkum olamaması gerekmektedir. Ayrıca erkek adayların askerlik görevini yerine getirmesi ya da askerlikle bir ilişiğini bulunmaması, görevini devamlı yapmasına mani olacak herhangi bir durumun söz konusu olmaması, ilan edilen kadrolar için gerekli şartlara haiz olması ve gerçekleştirilecek olan güvenlik soruşturmasından temiz çıkması gerekecek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Tüm bunların yanı sıra bazı özel şartların da aranmakta olduğu bu sözleşmeli personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların 1-15 Ağustos 2018 tarihleri arasında başvuru.ibb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru formu doldurması gerekecek.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?623c899d-de4a-431c-9846-7aabfc03dd56

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol