Ana SayfaKrediler48 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri

48 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri
4

-

Tüketicilerin bankalardan temin etmekte oldukları krediler bireysel ve ticari olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bireysel krediler grubunda yer alan eğitim kredisi, tatil kredisi gibi alt kredi türleri, ihtiyaç kredisi adı altında nitelendirilmektedir. Banka kredilerinden biri olan bu ihtiyaç kredisi ise, tüketicilerin çeşitli konulardaki nakit ihtiyacını karşılayabilmek adına bankalar tarafından kullandırılan, kısa vadeli ve düşük meblağlı kredilerdir. Banka kredileri arasında yer alan ihtiyaç kredisi 50 bin TL’ye kadar kullandırılırken, kullanılan kredinin vadesi ise maksimum 48 aya kadar çıkmaktadır.

48 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankaların kullandırmakta olduğu ihtiyaç kredilerinin miktarı ve vadesi, genellikle başvuruda bulunan tüketicinin finansal durumuna ve ihtiyacına göre belirlenmektedir. Tüketici dilediği takdirde bankalardan 48 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, QNB Finansbank, ING Bank, Garanti Bankası, TEB gibi pek çok özel ve kam bankası, 48 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi kullandıran bankalar arasında yer almaktadır.

48 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Tüketicilere kullandırılan ihtiyaç kredilerinde banka faiz oranları değişiklik göstermektedir. Her banka, banka faiz oranlarını vadesine ve kullanılacak olan meblağa göre belirlerken, banka faizleri ayrıca tüketicinin finansal durumuna ve kredi notuna göre de değişiklik göstermektedir.

Genel olarak banka faizlerine bakılacak olursa, Ziraat Bankası yüzde 1,67, Halkbank (maaş müşterilerine özel) yüzde 1,63, Vakıfbank yüzde 1,84, QNB Finansbank yüzde 1,79 ve ING Bank ise yüzde 1,74 oranında faiz uygulamaktadır.  Bu faiz oranlarına göre en uygun kredi veren banka yüzde 1,63 ile Halkbank’tır.

48 Ay Vadeli 15 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

48 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi, ihtiyaç kredisi faiz oranları esas alınarak gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç kredisi hesaplama işlemine örnek gösterilecek olursa; en uygun kredi kullandıran banka olarak Halkbank’tan çekilecek olan 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinde; maaşını Halkbank’tan alan tüketicilerin aylık olarak 484,66 TL ödemesi gerekirken, toplam geri ödenecek olan tutar 23 bin 263 lira 65 kuruştur. Yüzde 1,63 civarındaki faiz oranlı 15 bin TL ihtiyaç kredisinin toplam masrafı ise 231 TL’dir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol