Ana SayfaBankacılık2020 Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru, Başvuru İptali ve Faiz Oranları!

2020 Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru, Başvuru İptali ve Faiz Oranları!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bireysel emeklilik sistemi, bireylerin emeklilik döneminde, çalışma döneminde sahip olduğu refah seviyesini koruyabilmesi adına kurulan ve devlet tarafından desteklenen bir sistemdir. Bireysel emeklilik sistemi sayesinde bireyler çalışma dönemlerinde düzenli birikim yaparak, emekli döneminde ek gelir elde etmektedir. Pek çok banka bu sistem üzerinde hizmet sunarken, Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi de bu hizmetlerden biridir.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin bugünkü yaşam standardını devam ettirebilmesini, ekonomik kaygılardan uzak rahat ve keyifli bir emeklilik dönemi yaşayabilmesini sağlayan bir sistemdir.

Garanti BES, bireylerin emeklilik dönemi için düzenli birikim ve tasarruf yapmasına imkan sağlayan bir sistemdir. Tasarrufları ne zaman, ne şekilde ve ne düzeyde değerlendirileceği ise sisteme dahil olan birey tarafından belirlenmektedir. Garanti BES, tıpkı diğer banka ve finans kuruluşlarında olduğu üzere devlet tarafından desteklenmektedir. Bankaların bireysel emeklilik sistemine dahil olan bireylerin her 100 TL birikimine 25 TL devlet desteği sağlanmaktadır.

Garanti Bireysel Emeklilik Başvuru ve İptali Nasıl Yapılır?

Bireysel emeklilik sistemine dahil olmak için Garanti Bankası’nı tercih eden bireylerin, sisteme giriş için bankaya müracaat etmesi gerekmektedir. Garanti Bankası bireysel emeklilik giriş için bireylerin en yakın Garanti Bankası’na başvuruda bulunarak gerekli evrakları imzalaması gerekmektedir. Ayrıca Garanti Bankası’ndan maaş alan bireyler, devlet tarafından hayata geçirilen son düzenleme ile otomatik olarak sisteme kayıt olmaktadır.

Garanti bireysel emeklilik iptali ise, aynı şekilde banka şubeleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. İptal için bankaya müracaat eden bireyler müşteri danışmanına iptal talebinde bulunduktan sonra gerekli belgeleri imzalayarak sistemden çıkabilmektedir.

Garanti Bireysel Emeklilik Faiz Oranları ve Getirisi

Garanti Bankası bireysel emeklilik hesaplama bireylerin emekli olduğu dönemde ne kadar el gelir elde edeceğini şimdiden öğrenebilmek maksadı ile yapılmaktadır. Garanti Bankası bireysel emeklilik sisteminin getirisi de, faiz oranları da, bireyin tercih ettiği yatırım fonuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; Garanti Bankası bireysel emeklilik faiz oranları ve fon getirileri hakkında bilgi edinmek isteyen bireyler için banka bünyesinde Fon Koç’ları görev yaparken, bu Koç’ların danışmanlığında getiri faiz oranları hakkında bilgi alabilmek mümkündür.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.