Türkiye İş Bankası Çalışanlarına Tanınan Haklar

0

Türkiye İş Bankası, Cumhuriyet tarihinin ilk özel bankalarından ve Türk Bankacılık sektöründe kaliteli hizmetleri ile adını duyuran bankalardan biridir. Sektörde uzun yıllardır hizmet vermekte olan Türkiye İş Bankası, tüketicilere sunmuş olduğu finansal hizmetlerin yanı sıra, çalışanlarına tanımış olduğu hakları ile de adını duyurmaktadır. Dolayısı ile de günümüzde bu sektörde çalışmak isteyen pek çok bireyin Türkiye İş Bankası kariyer hayalleri kurmasına neden olmaktadır.

Türkiye İş Bankası Misyon ve Vizyonu

Türkiye İş Bankası’nın Türk bankacılık sektörünün öncü bankalarından biri haline gelmesindeki en büyük etken, tıpkı diğer bankalarda olduğu üzere kendisi için belirlemiş olduğu misyon ve vizyonudur.

Bankanın uzun yıllardır prensip haline getirdiği ve bu doğrultuda hizmet vermekte olduğu vizyonu; lider, öncü ve güvenilir banka konumunu bölgesel finans gücü halinde devam ettirerek, iştiraklerin, tüketicilerin ve çalışanların en çok tercih ettiği banka haline gelmektir.

Türkiye İş Bankası’nın edinmiş olduğum misyonu ise çalışan, hissedarlar ve tüketiciler olarak 3 ayrı gruba ayrılmaktadır. Özetle bankanın misyonu; tüketici açısından hızlı, kaliteli ve etkili çözümler sunan ve personellerine işlerinde en üst performansı sergileyebilmeleri adına teşviklerde bulunan bir banka olarak, iştiraklere de elde edilen değeri kararlı bir biçimde artırmaktır. Dolayısıyla sektörde görev almak isteyenler bireyler Türkiye İş Bankası kariyer hayalleri ile süslenmektedir.

Türkiye İş Bankası Çalışanlarına Tanınan Haklar, Sosyal ve Kariyer İmkanlar

Banka kariyeri yaparak Türkiye İş Bankası’nın bir çalışanı haline gelen bireyler çeşitli haklar elde etmektedir. Örneğin; banka çalışanlarının maddi ve sosyal hakları, BASİSEN ile banka arasında 2 senede bir gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi ile piyasanın o günkü koşullarına göre belirlenmektedir. Personellerin sosyal güvenlikleri Emekli Sandığı Vakfı ve Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı tarafından karşılanmakta, ilave emekli ikramiyesi ve ikinci bir maaş alma imkanı sunulmaktadır.

Çalışanlarına pek çok mali hakkın yanında sosyal yardımlarda da bulunan banka, sağlık yardımı, öğle yemeği, çocuk zammı, servis, evlilik, doğum ve doğal afet yardımı gibi haklar tanımaktadır.

Türkiye İş Bankası Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Kariyer planlama doğrultusunda hedefine ulaşan Türkiye İş Bankası çalışanları, görevlendirildiği departmana, birime ya da seviyeye göre farklı maaşlar almaktadır. Kesin ve net bir rakam söylemek mümkün olmamakla beraber tahmini olarak pek çok banka çalışanının almış olduğu maaş ile Türkiye İş Bankası çalışanlarının almış oldukları maaşlar hemen hemen aynı kabul edilmektedir. Türkiye İş Bankası ekstra olarak çalışanlarına performansa göre ödeme yapmakta ve yüksek verimlilik ödeneği, ürün bazlı satış primleri ya da yönetici primi gibi uygulamalar gerçekleştirmektedir.

Bu içerikte yer alan bilgilerin tamamı; banka çalışanları tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmış olup, ilgili banka tarafından teyit edilmemiştir. Bilgilerin doğruluğu için bankanın resmi internet sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın