Yaşlı kadınları dolandıran çete üyesi yakalandı

0

Edinilen bilgiye göre, Güngören ’de oturan 62 yaşındaki Gülizar G.’yi cep telefonundan arayan şüphelilerin hesabından yurt dışında terör örgütüne yüksek miktarda para aktarımının yapıldığını tespit edildiğini söyleyerek kandırdıkları belirlendi.

YAZLIĞINI VE EVİNİ SATTI

Karşısındakini gerçek polis olduğunu sanan Gülizar G. ’nin telefonda Altınoluk ’ta bulunan 120 bin liralık yazlığını evini 60 bin liraya sattığı öğrenildi. İstanbul ’a geldiğinde aldığı parayı evinin kapısına gelen bir kişiye teslim eden şüphelinin daha sonra tekrar arayan dolandırıcıların tuzağına bir kez daha düştüğü öğrenildi.

DOLANDIRICIYI TEŞHİS ETTİ

Mağdur kadının bu kez de Güngören ’de oturduğu evi 63 bin 500 dolara sattığı ve parayı yine kapıya gelen aynı şüpheliye teslim ettiği belirtildi.Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada Gülizar G. ’nin eski sabıkalıların arasındaki fotoğrafların arasından kendisini dolandıran kişi olarak teşhis ettiği Abdullah B. (27), Şişli ’de yakalandı.

EVİNDE ELE GEÇİRİLENLER

Poliste sorgulanan şüphelinin 14 Mart 2016 tarihinde bir başka dolandırıcılık olayı daha gerçekleştirdiği tespit edildi. Çetenin kurbanı olan Zeycan T. ’nin, evinde bulunan 7 adet burma bilezik, 2 adet geniş bilezik, 1 adet gerdanlık, 1 adet bileklik, 19 adet çeyrek altın,4 adet alyans yüzük, altın zincir kolye, bin Euro ve bin lira nakit parayı bir poşet içine koyduğu ve kapıya gelen şüpheliye teslim ettiği öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan şüpheli Abdullah B. adliyeye sevk edildi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın